Frank Klare

Digitalic


84,56 PLNabout 17,99 EURbrutto

Frank Klare | Digitalic

Tagi albumu: Frank Klare | Digitalic, Groove Unlimited, Frank Klare, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Frank Klare
LABEL Groove Unlimited
NUMBER GR-138
RECORD DATE 2007
MEDIA 1CD
PACKAGE JEWELCASE
Kod produktu 004978

Lista utworów

Digitalic One [17:34]
Digitalic Two [8:10]
Digitalic Three [10:57]
Digitalic Four [10:08]
Digitalic Five [12:48]
Digitalic Six [16:53]

Opis

Frank Klare jest jednym z tych kontynuatorów tradycji Szkoły Berlińskiej, którzy znakomicie odnajdują się w stworzonej przez Klausa Schulze i Tangerine Dream formule i potrafią bez kopiowania wprost cudzych patentów opowiadać równie nastrojowe sekwencyjne historie. Wydany nakładem Groove Unlimited album Digitalic jest jednym z najbardziej tajemniczych i wciągających dzieł niemieckiego artysty.
Płyta hipnotyzuje już od pierwszych minut osnutego na znakomitym, basowym groove'ie Digitalic One; brzmienie linii basowej, nanizanych na nią syntezatorowych westchnień oraz ciekawie porozsypywanych akcentów rytmicznych sprawia pierwszorzędne wrażenie i przysiąc by można, że słucha się niepublikowanego utworu Klausa Schulze z sesji Are You Sequenced? lub Dosburg Online. Kompozycja druga jest jednym z najbardziej dynamicznych utworów w dorobku Klare, Słuchacz z pewnością doceni fakt, iż muzykowi udało się tutaj świetnie odtworzyć nastrój przywołujący na myśl niekończące się motoryczne sesje duetu Klaus Schulze & Rainer Bloss w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Cały album jest w ogóle nader "schulzeański", ale... jakoś bez dosłownego odcinania kuponów i cytowania, zdecydowanie bardziej chodzi o klimat i aranżacje, które zwracają uwagę wyjątkowo wysoko wyśrubowanym artystycznym poziomem. Im bliżej końca krążka, tym ciekawsze tworzy Klare mariaże typowej berlińskiej elektroniki z nowocześniejszym ambient-lounge'em.
Dodać warto, iż w dwóch utworach towarzyszy Klaremu doskonale znany el-melomanom Ron Boots (on też wziął na siebie mastering całej płyty), natomiast grafikę na okładkę stworzył inny znany el-muzyk, Mac z duetu BIOnighT.

I. W.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Temporary absence

Wysyłamy do 60 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas