Tangerine Dream

The Sessions 5


71,16 PLNabout 15,99 EURincl. VAT

Tangerine Dream | The Sessions 5

Bestseller

Album's tags: Tangerine Dream | The Sessions 5, Eastgate Music, Tangerine Dream, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Tangerine Dream
LABEL Eastgate Music
NUMBER 086 CD
RECORD DATE 2019
MEDIA 2CD
PACKAGE KOPERTA TEKTUROWA
Product code 007978
POPULARITY

Tracklist

CD One
09.12pm Session - IJ 02.28pm
Session - GRUENAU ON THE OTHER SIDE
CD TWO
11.15am Session - REGATTASTRECKE
11.15am Session - REGATTASTRECKE (VIDEO)

Review

Ojej, kolejny album Tangerine Dream? ile można? Praktycznie co roku na rynku pojawia się jakieś wydawnictwo mandarynkowych. Wiadomo, największa legenda gatunku, ale czy mogą coś jeszcze świeżego zaproponować? Zdecydowanie tak!

The Sessions V, jak sam tytuł wskazuje to już piąta odsłona cyklu imrpowizowanych sesji nagraniowych. Tym razem to podwójny album koncertowy, stworzony przez spadkobierców Edgara Froese: Thorstena Quaeschning, Hoshiko Yamane i Ulricha Schnauss. Pierwsza kompozycja IJ to zapis improwizacji jakie trio zaprezentowało na żywo podczas festiwalu Dekmantel w Amsterdamie we wrześniu 2018 r. Mandarynkowi zaserwowali tutaj wszystko co najlepsze w muzyce elektronicznej dodając do tego także art. rockowe akcenty.

Mamy pastelowe, postępujące plamy dźwiękowe tworzące impresjonistyczne pejzaże, klasyczne podlane delikatnymi bitami pętle, ale także nieśmiałe linie melodyczne okraszone syntezatorowym basem. Po 22 minutach, kiedy po transowych sekwencjach następuje wyciszenie, niespodziewanie pojawia się urzekająca kilkuminutowa improwizacja na pianinie. Robi się klasycznie, nostalgicznie, romantycznie? jest pięknie. Druga kompozycja Gruenau On The Other Side oraz trzecia Regattastrecke zostały nagrane na żywo podczas sesji próbnej w studio w Berlinie w listopadzie 2017 r. Nie rozpisując się za dużo, grupa pokazuje na nich swoje klasyczne oblicze, ale w nowoczesnym wydaniu. W Regattastrecke warto dać się porwać wspaniałej partii solowej elektrycznych skrzypiec. Tangerine Dream na albumie The Sessions V oddało w uszy słuchaczy 98 minut bardzo dobrej muzyki. Starzy wyjadacze nie odcinają jedynie kuponów, ale mają jeszcze coś interesującego do pokazania.


M. Ś.

Other customers have chosen

Similar albums

Buy Store

Temporary absence

We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.

Napisz do nas