Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Lightwave | Nachtmusik

back

22,73 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Nachtmusik jest płytą pozbawioną rytmu w sposób niemal doskonały: dźwiękowe plamy wylewane z analogowych klawiatur, brzmienia jak długie pociągnięcia pędzla, zaś na ich tle tajemniczo skrzypią schody i drzwi, szemrze gdzieś woda, z oddali dobiega jęk dzwonów, ciężko dudnią przetaczane wagony... Wszystko bez pośpiechu, bez tej rozpaczliwej chęci wtłoczenia w krótki utwór możliwie wielu efektów.
  • Nachtmusik 23,30
  • Just Another Dream 32,39

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Ten album nagrano, gdy panowie Christian Wittman i Christoph Harbonnier, czyli wczesny Lightwave, zapewne nie myśleli jeszcze o współpracy z muzykami takimi jak Haslinger czy Sylvian. I choć przy barokowych oprawach albumów Tycho Brahe i Mundus Subterraneus ich pierwsze wydawnictwo prezentuje się ubogo (by nie rzec - kiczowato), nie szata zdobi przecież... Oba wypełniające je utwory kryją w sobie coś co sprawia, że wracam do nich zaskakująco często! Nachtmusik jest płytą pozbawioną rytmu w sposób niemal doskonały: dźwiękowe plamy wylewane z analogowych klawiatur, brzmienia jak długie pociągnięcia pędzla, zaś na ich tle tajemniczo skrzypią schody i drzwi, szemrze gdzieś woda, z oddali dobiega jęk dzwonów, ciężko dudnią przetaczane wagony... Wszystko bez pośpiechu, bez tej rozpaczliwej chęci wtłoczenia w krótki utwór możliwie wielu efektów. Świetna muzyczna ilustracja pory, kiedy czas zdaje się płynąć innym rytmem. Nie twierdzę, iż dwaj Francuzi stworzyli dzieło wybitne. To po prostu album nie szablonowy. Polecam go wszystkim, których w czasie co niedzielnego TOP-Tlenu po raz kolejny trafia "cukierszlag". Zaczekajcie, aż wkoło ucichną zwykłe domowe hałasy - psi jazgot, zgrzyt windy, piski kranów - i posłuchajcie tej nocnej muzyki. Nawet brzydkie miasto za oknem wygląda wówczas całkiem interesująco.
Michał

Album's tags:

Lightwave | Nachtmusik

,

Erdenklang

,

Lightwave

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk