Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Frank Klare | Digitalic

back

17,39 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Frank Klare jest jednym z tych kontynuatorów tradycji Szkoły Berlińskiej, którzy znakomicie odnajdują się w stworzonej przez Klausa Schulze i Tangerine Dream formule i potrafią bez kopiowania wprost cudzych patentów opowiadać równie nastrojowe sekwencyjne historie. Wydany nakładem Groove Unlimited album Digitalic jest jednym z najbardziej tajemniczych i wciągających dzieł niemieckiego artysty. Dodać warto, iż w dwóch utworach towarzyszy Klare doskonale znany el-melomanom Ron Boots (on też wziął na siebie mastering całej płyty), natomiast grafikę na okładkę stworzył inny znany el-muzyk, Mac z duetu BIOnighT.
  • Digitalic One [17:34]
  • Digitalic Two [8:10]
  • Digitalic Three [10:57]
  • Digitalic Four [10:08]
  • Digitalic Five [12:48]
  • Digitalic Six [16:53]

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Frank Klare jest jednym z tych kontynuatorów tradycji Szkoły Berlińskiej, którzy znakomicie odnajdują się w stworzonej przez Klausa Schulze i Tangerine Dream formule i potrafią bez kopiowania wprost cudzych patentów opowiadać równie nastrojowe sekwencyjne historie. Wydany nakładem Groove Unlimited album Digitalic jest jednym z najbardziej tajemniczych i wciągających dzieł niemieckiego artysty.
Płyta hipnotyzuje już od pierwszych minut osnutego na znakomitym, basowym groove'ie Digitalic One; brzmienie linii basowej, nanizanych na nią syntezatorowych westchnień oraz ciekawie porozsypywanych akcentów rytmicznych sprawia pierwszorzędne wrażenie i przysiąc by można, że słucha się niepublikowanego utworu Klausa Schulze z sesji Are You Sequenced? lub Dosburg Online. Kompozycja druga jest jednym z najbardziej dynamicznych utworów w dorobku Klare, Słuchacz z pewnością doceni fakt, iż muzykowi udało się tutaj świetnie odtworzyć nastrój przywołujący na myśl niekończące się motoryczne sesje duetu Klaus Schulze & Rainer Bloss w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Cały album jest w ogóle nader "schulzeański", ale... jakoś bez dosłownego odcinania kuponów i cytowania, zdecydowanie bardziej chodzi o klimat i aranżacje, które zwracają uwagę wyjątkowo wysoko wyśrubowanym artystycznym poziomem. Im bliżej końca krążka, tym ciekawsze tworzy Klare mariaże typowej berlińskiej elektroniki z nowocześniejszym ambient-lounge'em.
Dodać warto, iż w dwóch utworach towarzyszy Klaremu doskonale znany el-melomanom Ron Boots (on też wziął na siebie mastering całej płyty), natomiast grafikę na okładkę stworzył inny znany el-muzyk, Mac z duetu BIOnighT.

I. W.
Album's tags:

Frank Klare | Digitalic

,

Groove Unlimited

,

Frank Klare

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk