Lemonchill

Sentant


56,85 PLNabout 12,41 EURincl. VAT

Lemonchill | Sentant

Album's tags: Lemonchill | Sentant, Ricochet Dream, Lemonchill, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Lemonchill
LABEL Ricochet Dream
NUMBER RD 042
RECORD DATE 2009
MEDIA 1CD
PACKAGE CARTBOARD SLEEVE
Product code 005801

Tracklist

reflections
memorabila
open rene
emotions
mantra
missing souls
dragonfly
kanji

Review


Poraz kolejny label Ricochet Dream uracza nas nietuzinkowym wydawnictwem, tym razem jest to Lemonchill. Album Sentant to podróż przez różne rejony współczesnej muzyki elektronicznej. Muzyka klubowo-chilloutowa z elementami bogatych palet dźwięków samplowanych. Miłośnicy muzyki klubowej i nie tylko za sprawą tych futurystycznych dźwięków znajdą wiele nietuzinkowych i frapujących kompozycji. Stylistycznie Lemonchill nie opiera się tylko na utartych wzorcach, przykładem świeżego spojrzenia artysty na nowe brzmienia jest kompozycja Memorabila - znaleźć tu można partie gitary akustycznej, która przebija się przez pulsujące samplowane dżwięki Lemonchill. Utwory są dość monotonne, choć zaskakują pomysłowym wprowadzeniem sekcji rytmicznej. Utwór Open rene, to taki dość monotonny bit, okraszony chillioutowym zgiełkiem.
Muzyka jest tu jakby tłem do filmu s.f, być może te dźwięki ilustrują hermetyczny świat ludzi robotów? Muzyka mechaniczna, zimna i wprowadzająca w specyficzny rodzaj transu. Cechą charakterystyczną tego wydawnictwa jest właśnie monotonny, pulsujący rytm, który działa raczej usypiająco, choć wyjątkiem jest tu dość optymistycznie brzmiący otwór Dragonfly - przyjemne, ciepłe barwy i wielowątkowe, siarczyste solówki klawiszowe Lemonchill, wprowadzają słuchacza w kojące klimaty, które mogą być odskocznią od utartych schematów muzyki elektronicznej i synthpopowej, której pełno jest w komercyjnych rozgłośniach radiowych.

Mariusz Wójcik

Other customers have chosen

Similar albums

Buy Store

Only on request

We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.

Napisz do nas