Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Apeiron, Vasuveda | Mirror Images

back

15,83 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Mirror Images to błyskotliwa synteza mandarynkowo zabarwionej elektroniki sekwencyjnej oraz egzotyczno-etnicznych brzmień w dobrym stylu. Efekty osiągnięte na tej płycie porównywalne są z owocami sesji nagraniowych Paula Nagle'a i Andy'ego Pickforda. Elementy postberlińskie splatają się z orientalnymi powiewami w przekonującą, spójną całość, a dodatkową atrakcją są głuche, matowe, gamelanowe brzmienia, przewijające się przez ścieżki rytmiczne, mogące skojarzyć się z odrealnionymi pasażami One Hour duetu Cluster.
  • Stonegarden 3'30
  • Green Island Suite 13'32
  • My Hole in the Ground 2'31
  • Echoes of childhood 7'03
  • Gongalongagong 4'12
  • Awakening 10'15
  • Naturaja 4'14
  • Folktune 3'06

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Mirror Images to błyskotliwa synteza mandarynkowo zabarwionej elektroniki sekwencyjnej oraz egzotyczno-etnicznych brzmień w dobrym stylu. Efekty osiągnięte na tej płycie porównywalne są z owocami sesji nagraniowych Paula Nagle'a i Andy'ego Pickforda. Elementy postberlińskie splatają się z orientalnymi powiewami w przekonującą, spójną całość, a dodatkową atrakcją są głuche, matowe, gamelanowe brzmienia, przewijające się przez ścieżki rytmiczne, mogące skojarzyć się z odrealnionymi pasażami One Hour duetu Cluster. Momentami muzyka dryfuje "niebezpiecznie" w rejony płytszego, "podetnizowanego" elpopu, kolejna toniczna fala najczęściej przynosi jednak wówczas powiew oczekiwanej świeżości, zagadkowości i intuicyjnego otwarcia. Dużym plusem jest improwizacyjny, swobodny charakter nagrań, jako pewien minus z kolei można traktować pewną "jednopoziomowość" aranżacji: mimo ogromnej ilości dźwięków brak tutaj stopniowanego napięcia i brzmień ciekawie wychylających się zza siebie nawzajem; raczej mamy wrażenie, iż muzyka z całej elektronicznej partytury dobiega do nas z jednego, od razu widocznego źródła emisji. Tak czy inaczej, Mirror Images to dość ciekawa płyta, której warto posłuchać.

I. W.

Other customers buying "Apeiron, Vasuveda | Mirror Images" have also ordered:
Album's tags:

Apeiron, Vasuveda | Mirror Images

,

Spheric Music

,

Apeiron

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk