Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Alien Nature + TMA | Hydra

back

13,58 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Wolfgang Borkowski (Alien Nature) i Torsten M. Abel (TMA) mięli już okazję współpracować ze sobą. A miało to miejsce na albumie Medusa. Teraz ponownie wracają z drugim materiałem nagranym dla Syngate. Co zatem oferuje Hydra? Przede wszystkim muzykę elektroniczną, utrzymaną na pograniczu brzmień sekwencyjnych, eksperymentów i rocka.
  • Hydra [15:50]
  • Eclipse [10:14]
  • Reflections [10:15]
  • Outland [14:22]
  • Diorama [19:25]

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Wolfgang Borkowski (Alien Nature) i Torsten M. Abel (TMA) mięli już okazję współpracować ze sobą. A miało to miejsce na albumie Medusa. Teraz ponownie wracają z drugim materiałem nagranym dla Syngate. Co zatem oferuje Hydra? Przede wszystkim muzykę elektroniczną, utrzymaną na pograniczu brzmień sekwencyjnych, eksperymentów i rocka. Można wnioskować iż świat science-fiction był tu szczególnie przydatny, do tworzenia owych tekstur. Ale oprócz tego iż mamy pulsacyjne brzmienia sekwencerów i ambientalne tła, słychać też i rockowy pazur. Sprawia to gitara pomagającego duetowi, Martina Roheldera. Co ciekawe jego szkoła gry daleka jest od tego co prezentują klasyczni, rockowi wyjadacze. Rohelder czerpie lekcje u takich specjalistów jak: Frank Dorittke, Manuel Goettsching czy Klaus Hoffmann-Hoock. Jest to o tyle istotne iż oni sami wykorzystują arsenał gitarowych brzmień, we własnej sztuce elektronicznej. Jest to zatem niejako podpowiedź dla Roheldera, jak ma wykorzystać gitarę. I widać iż znakomicie odrabia tę lekcję, grając delikatnie na przesterze i pogłosie kreuje klimat rockowo-psychodeliczny. To słychać szczególnie w utworze Outland. Mamy zatem porcję niebanalnej muzyki, gdzie świat elektroniczny i gitarowy naturalnie się uzupełnia. A to tego klimat science- fiction tworzy dodatkową niszę, aby owe brzmienia mogły właściwie współgrać.

R. M.

Album's tags:

Alien Nature + TMA | Hydra

,

Syngate

,

Alien Nature

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk