Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Pillion

(3 albums)
sort by albums
on one page
recording period
 • Pillion | Enigmas

  Pillion | Enigmas

  Availability: Only on request | product: 1CD


  15,61 EUR
 • Pillion | Centilion

  Pillion | Centilion

  Pillion, a zasadzie stojący za tym projektem Walter Christian Rothe i Guy2D, zapisują własne strony na kartach sekwencyjnej elektroniki. Gdy wydawali dwupłytowy album Centillion 303, zapewne sami nie liczyli na to iż w 2014 roku opublikują aneks do niego. Mamy tu jedną premierową kompozycję Uncertainty, zaś reszta utworów pojawia się w nowych wersjach i została zmiksowana na nowo. Zimne, sekwencyjne tekstury przegryzione zostały przestrzennym ambientem z domieszką psychodelii. Na dobrą sprawę Centillion można traktować jako sporą dawkę kosmicznej elektroniki. Obydwaj artyści spoglądają ku gwiazdom, odległym galaktykom, kosmicznemu bezmiarowi. Ich muzyka ma oddawać pustkę i rozległość owej przestrzeni, jednocześnie ukazując jego piękno mało dostrzegalne z Ziemi. Właśnie wspomniana wyżej kompilacja stylów muzycznych, nadaje tej opowieści odpowiedni ton i tempo. Zatem ów aneks, może nie wyznacza nowych torów, ale stanowi doskonałe uzupełnienie wcześniejszej pozycji. Chociaż po czterech latach, można by było oczekiwać całkowicie nowego materiału. Ale dobre i to.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 1CD


  15,61 EUR
 • Pillion | Halcyon

  Pillion | Halcyon

  Wszystko zaczęło się w 1978r w Belgii. W skład duetu Pillon wchodzili Walter Christian Rothe i Guy Drieghe D. Dwa lata później, w 1980r ukazał się ich pierwszy album Enigmas. Muzyka na nim zawarta była udaną mieszanką rocka i elektroniki, z naciskiem na tę pierwszą ze stylistyk. Wydawało się że ta kariera nabierze rozpędu, mimo tego iż obaj artyści nagrali muzykę na kolejny album, ten jednak się nie ukazał. Obaj rozpoczęli kariery solowe, w 2006r obaj ponownie zaczęli współpracować. Nagrali concept album do przedstawienia teatralnego. Wydawało się, że pojawia się kolejna szansa na opublikowanie tego materiału, jednak znowu coś poszło nie tak. Dopiero w 2012r niezawodna Groove Unlimited, wydaje ten materiał. Wspomagani przez Herwiga Duchateau na perkusji i Petera Heijnena na gitarze, Pillon nawiązują do starej szkoły muzyki elektronicznej jeszcze z lat '70. Słychać echa dokonań Klausa Schulze i Tangerine Dream z okresu takich płyt jak Rubycon czy Ricochet. To szkoła berlińska w tym najbardziej klasycznym wydaniu, podbita rockowym brzmieniem gitary i motoryczną perkusją. Płyta Halycon to znakomity rock elektroniczny, chociaż werwa i energia tej muzyki są dzisiejsze.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 1CD


  15,61 EUR