Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Frank Klare

(15 albums)
12 Next page Last page
sort by albums on one page
recording period
 • Frank Klare | Solomode, Solodreams, Monomode

  Frank Klare | Solomode, Solodreams, Monomode

  Frank Klare zasłynął jako członek formacji Synco, która w połowie lat '80 odkupiła sprzęt od grupy Tangerine Dream stając się jej klonem. Składające się z trzech płyt wydawnictwo Solomode to archiwalia artysty. Nagrania pochodzą z roku 1986 i do tej pory nie były publikowane. Dopiero w 2009r Klare wyciągnął je z szuflady i dał do zremasterowania Peterowi Farnowi. Ten robotę wykonał znakomicie, chociaż można usłyszeć zaniki dźwięku zwłaszcza na lewym kanale. Jest to spowodowane złym stanem technicznym taśm, chociaż zapewne Peter Farn zrobił wszystko co w jego mocy by jak najlepiej odwzorować te nagrania. A muzyka? O ile grupa Synco ciążyła ku estetyce a'la Tangerine Dream, solowy Frank Klare bliższy jest temu co prezentował Klaus Schulze w połowie lat '70. Słychać w jego kompozycjach echa tych klasycznych albumów Schulze'a takich jak: Moondawn, Body Love czy Mirage. Klare miesza potężne sekwencje, ze space elektroniką choć ta pełni tu czysto służebną rolę. Zwłaszcza na dwóch pierwszych płytach zestawu opatrzonych tytułami: Solomode i Solodreams słychać tę szkołę a'la Schulze. Ostatnia płyta Monomode zawierająca jeden ponad 50-minutowy utwór, ma nieco bardziej eksperymentalny charakter. Potężna dawka klasycznej elektroniki, ci którzy traktują "berlin school" na poważnie powinni być w pełni zaspokojeni.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 3CDr


  27,16 EUR
 • Frank Klare | Klal

  Frank Klare | Klal


  Jeruschalajim to bardzo rytmiczny kawałek, który mógłby być odrzutem z sesji albumu Monumental Dreams Franka Klare i Rona Bootsa. Brzmieniowo i aranżacyjnie wybitnie nawiązuje tu Klare do w/w krążka. Fani Franka Klare dopiero na końcu tego albumu znajdą bardziej przewidywalne dźwięki charakterystyczne dla jego twórczości. Słuchając tego krążka, mogą mieć jednak stosunek ambiwalentny do całości materiału na tym albumie ale jednak warto wsłuchać się w te tajemnicze a nawet nowofalowe kompozycje i w ogóle jest to ciekawostka dla fanów el muzyki. Okazuje się, że Klare jest poszukującym twórcą, łamiącym muzyczne stereotypy. Kompozycja Bis In den letzten zipfel - to już muzyczna awangarda ale w stylu kabaretowym, charakterystycznym dla Franka Zappy - przedziwne wokalizy, melorecytacje, pulsujący mechaniczny bit rodem z dyskotek dają niesamowity efekt - bardzo to eklektyczny miks dźwięków różnej proweniencji, nie dla wszystkich zrozumiały ale warty wysłuchania mimo, że są tu nawet momenty graniczące z muzyczną kakofonią, kojarzącą się z aleatorycznością eksperymentatorów muzyki współczesnej.

  Mariusz Wójcik

  Availability: Only on request | product: 1CDr


  13,58 EUR
 • Frank Klare | Digitalic

  Frank Klare | Digitalic

  Frank Klare jest jednym z tych kontynuatorów tradycji Szkoły Berlińskiej, którzy znakomicie odnajdują się w stworzonej przez Klausa Schulze i Tangerine Dream formule i potrafią bez kopiowania wprost cudzych patentów opowiadać równie nastrojowe sekwencyjne historie. Wydany nakładem Groove Unlimited album Digitalic jest jednym z najbardziej tajemniczych i wciągających dzieł niemieckiego artysty.
  Płyta hipnotyzuje już od pierwszych minut osnutego na znakomitym, basowym groove'ie Digitalic One; brzmienie linii basowej, nanizanych na nią syntezatorowych westchnień oraz ciekawie porozsypywanych akcentów rytmicznych sprawia pierwszorzędne wrażenie i przysiąc by można, że słucha się niepublikowanego utworu Klausa Schulze z sesji Are You Sequenced? lub Dosburg Online. Kompozycja druga jest jednym z najbardziej dynamicznych utworów w dorobku Klare, Słuchacz z pewnością doceni fakt, iż muzykowi udało się tutaj świetnie odtworzyć nastrój przywołujący na myśl niekończące się motoryczne sesje duetu Klaus Schulze & Rainer Bloss w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Cały album jest w ogóle nader "schulzeański", ale... jakoś bez dosłownego odcinania kuponów i cytowania, zdecydowanie bardziej chodzi o klimat i aranżacje, które zwracają uwagę wyjątkowo wysoko wyśrubowanym artystycznym poziomem. Im bliżej końca krążka, tym ciekawsze tworzy Klare mariaże typowej berlińskiej elektroniki z nowocześniejszym ambient-lounge'em.
  Dodać warto, iż w dwóch utworach towarzyszy Klaremu doskonale znany el-melomanom Ron Boots (on też wziął na siebie mastering całej płyty), natomiast grafikę na okładkę stworzył inny znany el-muzyk, Mac z duetu BIOnighT.

  I. W.

  Availability: Only on request | product: 1CD


  17,39 EUR
 • Frank Klare | Area 2000

  Frank Klare | Area 2000

  Płyta Area 2000 pierwotnie ukazała się w 1999r, w 2005r Syngate wydała ją ponownie. Frank Klare to weteran muzyki elektronicznej, zaczynał bowiem na początku lat '80. I rzecz jasna wpisuje się w poczet "drugiej fali" jej twórców, dla których muzyka z lat '70 stanowi absolutny i niezmienny fundament. A jednak płyta Area 2000, nieco odstaje od owego kanonu. Przede wszystkim Frank Klare zrezygnował z potężnie brzmiących, sekwencyjnych suit. Na tej płycie starał się osiągnąć bardziej zwarte i komunikatywne formy. W sumie żadna z kompozycji nie przekracza czasu 6-7 minut. Artysta chyba nie był by sobą gdyby nie nawiązywał do estetyki wypracowanej przez Tangerine Dream. Jednak tym razem jego utwory ocierają się o te brzmienia, które grupa Froese'go pokazała na takich płytach jak Exit czy White Eagle. Z resztą klimat z Area 2000 ma coś w sobie z soundtracku, bowiem ta muzyka składa się z wielu kontrastujących ze sobą elementów. Klare przemyca coś z ambientu, jak i tanecznego techno popu. Ten ostatni styl to wszak ten wymyślony i zaprezentowany światu przez Kraftwerk. Paradoksalnie ów "stylistyczny bałagan", niejako stanowi o potencjale tej płyty. Znakomita muzyka na której ów weteran pokazuje się z nieco innej i mniej przewidywalnej strony.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 1CDr


  13,58 EUR
 • Frank Klare | Modular Music

  Frank Klare | Modular Music

  Availability: Only on request | product: 1CDr


  13,58 EUR
 • Frank Klare | Soundtrack for Dreams

  Frank Klare | Soundtrack for Dreams

  Availability: Only on request | product: 1CDr


  13,58 EUR
 • Frank Klare | Analogic

  Frank Klare | Analogic

  Płyta Analogic ukazała się oryginalnie w 1998r, a więc w okresie dominacji muzyki techno. Mimo tego całego tanecznego boomu, Frank Klare pozostał wierny swoim pierwotnym fascynacjom. A na te składają się rzecz jasne zamiłowania do analogowych syntezatorów i fascynacja brzmieniami lat '70. Płyta Analogic jest tego najlepszym dowodem, bo Frank Klare sięga właśnie do korzeni muzyki elektronicznej. Najbliżej mu do tego co prezentował Klaus Schulze w początkowym okresie swojej twórczości. Począwszy od debiutanckiego Irrlicht aż do chociażby Body Love, minęła niemal cała dekada. Muzyka z Analogic jest niejako wehikułem czasu w którym Klare cofa się do wspomnianej dekady. Transowe pętle, sekwencje, rytmiczne konstrukcje zbudowane są wedle sprawdzonych wzorców. Widać u niego tę skłonność do rozbudowanych form czego najlepszym przykładem jest trwająca ponad 20 minut suita Analog Two. Aby jednak nie popadać w niepotrzebny patos i zwyczajny przerost formy nad treścią, Klare łagodzi to melodiami w duchu słynnej Oxygene Jarre'a. Udany materiał, fakt że archiwalny ale nagrany wedle sprawdzonej receptury. I tu tkwi siła tej muzyki.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 1CDr


  13,58 EUR
 • Frank Klare | Moods

  Frank Klare | Moods

  Frank Klare proponuje na płycie Moods zaledwie trzy utwory - za to są to prawdziwe "poematy symfoniczne" elektroniki sekwencyjnej. Doskonale wiadomo, że tytułowe "nastroje" to esencja intuicyjnej, wariacyjnej muzyki elektronicznej i że dużo ważniejsze są one niż innowacje melodyczno-harmoniczne.
  Klare zamierza przygotować Słuchacza do relaksacji (Alpha Moods), następnie go pobudzić (Beta Moods), by wreszcie wyprawić go w głęboką medytację (Theta Moods). Nie dziwi więc, iż pierwszy utwór skonstruowany jest z niepoliczalnie wielu przenikających się nawzajem śnieżnych płaszczyzn o skrzącym, kojącym brzmieniu przywiewającym zapach świeżych sosen... drugi bazuje na bardzo dynamicznych, kalejdoskopowo zmieniających się żywych strukturach... a trzeci, mimo "zaledwie" 10 minut trwania, wykorzystuje najszersze spektrum częstotliwości i ewokuje najgłębszymi, balsamicznie działającymi zestawieniami muzycznych planów. Moods to bardzo udana synteza klasycznych berlińskich brzmień z medytacyjnym ambientem przyszłości, aż prosi się, by słuchać tej muzyki przez słuchawki, aby nie uronić żadnego niuansu. Dodatkowy plus za udaną, oryginalną okładkę.

  I. W.  Frank Klare to wytrawny kontynuator klasycznej "berlin school". Wydany w 2006r nakładem Groove Unlimited album Moods, zdradza fascynacje artysty muzyką Klausa Schulze. Zamieszczone tu trzy długie kompozycje, stanowią wręcz odyseję przez twórczość klasyka muzyki elektronicznej. Pierwszy utwór Alpha Moods nawiązuje swym brzmieniem i strukturą, do nagrań z początkowego okresu działalności Schulze'a. Gdzieś w tle majaczą się echa jego pierwszych nagrań jakie pojawiły się na płytach Irrlicht czy Cyborg. Frank Klare gra w podobnym stylu, nawiązując do atonalnych, eksperymentalnych tekstur. Drugi utwór Beta Moods to granie "pod Schulze'a" z okresu jego arcydzieł takich jak: X, Audentity. To sekwencyjna elektronika w najlepszym wydaniu, gdzie syntezatory tworzą istne dźwiękowe wiry zdolne pochłonąć wszystko wokół. Ostatnia odsłona w postaci utworu Theta Moods pokazuje Franka Klare, jako subtelnego pejzażystę kreślącego wizję "rozgwieżdżonego nieba". Muzyka ma iście kosmiczny klimat, słuchając tego utworu można się poczuć niczym pasażer statku kosmicznego przemierzającego galaktykę. Doskonała muzyka będąca świetnym podkładem do obserwacji astronomicznych. Moods to album nieco wtórny, bo niejako przynoszący brzmienia jakie już znamy. Mimo tego słucha się tej płyty z niekłamaną satysfakcją.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 1CD


  17,39 EUR
 • Frank Klare | First works

  Frank Klare | First works

  Frank Klare należy do drugiej generacji niemieckich elektroników, do których zaliczane są takie sławy jak: Bernd Kistenmacher czy Mario Schönwalder. Ich muzyka nawiązuje rzecz jasna do klasyki "berlin school", jednak powstaje współcześnie i jawi się jako jej nowoczesne przedłużenie. W latach 1985-1993, był członkiem formacji Synco, która zasłynęła kupująca analogowe moduły i syntezatory od grupy Tangerine Dream. Nagrania zebrane w zbiorze First Works pochodzą z lat 1981-1985, a więc z okresu zanim Klare stał się członkiem Synco. Już te utwory pokazują w jakim kierunku będzie ewoluować jego twórczość. Rzecz jasna inspiruje się brzmieniem lat '70, co w tym wypadku jest naturalne, bo te nagrania powstały niebawem po wspomnianej dekadzie. Utwory wydają się być nieco bardziej surowe, jakby nieco brakowało im tego ostatecznego szlifu. Mimo tego ta muzyka wciąga i dla fanów artysty, ów zbiór stanowi nie lada atrakcję. Dosyć długie, rozbudowane kompozycje przypominają monumentalne nagrania chociażby Klausa Schulze. To właśnie blisko jego estetyki, lokuje się Frank Klare. Finałowy utwór Timesphare, brzmi jakby był żywcem wyjęty z którejś jego sesji. A archiwalna fotografia zamieszczona na froncie okładki, jeszcze bardziej dodaje jej szyku "retro". Znakomity materiał i to nie tylko dla fanów Franka Klare.

  R. M.

  Availability: Last items | product: 1CD


  15,50 EUR
 • Frank Klare | Berlin Nightlife

  Frank Klare | Berlin Nightlife


  Naprawdę bardzo cieszy fakt, iż w młodszym pokoleniu muzyków tworzących elektroniczne impresje nie brakuje bardzo pomysłowych kompozytorów i aranżerów, którzy z surowych składników wynalezionych przez Klausa Schulze i Tangerine Dream potrafią tworzyć, w myśl oryginalnych przepisów, wspaniałą i poruszającą muzykę. Berlin Nightlife Franka Klare jest znakomitym przykładem płyty z taką muzyką. Już drugi utwór, WMF: Morphing Energy, przynosi niezwykle nośny elektroniczny riff, nieco kojarzący się z charakteru z kompozycją Tangerine Dream Pilots Of Purple Twilight, ale dryfujący w znacznie bardziej melancholijne, zamglone rejony. Prawdziwa rewelacja to impresja kolejna, Tempodrom: Berlin Bells, która zaczyna się w zupełnie takim stylu, jak Klaustrophony Klausa Schulze! Nadzwyczajna, podminowana niepokojem sekwencja o brzmieniu Glockenspiel stopniowo obrasta elektronicznym mchem, a na pierwszy plan wybijają się kiełkujące zapowiedzi rytmu, który pozostaje jednak w zawieszeniu: słuchacz spodziewa się ataku ścieżki perkusyjnej, ale rozładowanie nie następuje (podobnie jak na płycie Dreamfish Pete'a Namlooka oraz Mixmastera Morrisa). Dopiero kiedy napięcie sięga zenitu, około szóstej minuty, dołącza się fascynujący podkład utkany z wyrazistych beatów. Ten fragment płyty należy do najlepszych i najbardziej niesamowitych. Polecać poszczególne utwory z tej płyty można jeszcze długo: Icon: Evolution to mistrzowski ukłon w kierunku Tangerine Dream, osnuty na pikantnym, elektryzującym riffie; w Kit Kat Club: Metallic Men fascynuje drugi plan, czyli podszycie utworu grubą, basową "wełną", zupełnie w takim stylu jak na płytach Wolframa Spyry... Niekoniecznie należy jednak koncentrować się na zaletach poszczególnych utworów, gdyż płyta w całości ma swój niepowtarzalny charakter i warta jest jak najdokłądniejszego przesłuchania, po którym nastąpią kolejne odwiedziny słuchacza w świecie wykreowanym na tym albumie. Rewelacyjny, świeży, przestrzenny zbiór nagrań dla miłośników "odświeżonych" Klausa Schulze i Tangerine Dream z lat osiemdziesiątych.

  I. W.

  Availability: Only on request | product: 1CDr


  13,58 EUR
12 Next page Last page