Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Foreign Spaces

(4 albums)
sort by albums on one page
recording period
 • Foreign Spaces | Imagination-Pictures-Music

  Foreign Spaces | Imagination-Pictures-Music

  Często zdarza się tak, że wartościowe rzeczy odkrywa się po latach. Duet Foreign Spaces wpisał się w pejzaż niemieckiej elektroniki, chociaż na dobrą sprawę nigdy świata nie zwojował. Album Imagination- Pictures- Music to wybór ich nagrań z lat 1985-1989. Epoka lat '80 skażona była muzyką italo disco, new romantic, nową falą, twórcy kojarzeni z klasyczną elektroniką nie mieli zatem łatwo. Może dlatego tym bardziej warto zwrócić uwagę na płytę Foreign Spaces. W tej niezbyt sprzyjającej koniunkturze powstała muzyka nawiązująca do najlepszych lat elektroniki sekwencyjnej. Widoczne są wpływy Tangerine Dream i japońskiego mistyka dźwięku, Kitaro. Ponadto duet nie ogranicza się do monotonnych sekwencji, wykorzystuje bogaty arsenał sampli (np. odgłosy dziecka). Nie eksponowali też ciągnących się w nieskończoność suit, postawili raczej na krótsze i bardziej zwarte formuły. I tak kompozycja Planets II ma nieco etniczny posmak, mogący kojarzyć się z muzyką Kitaro. Trzecia część Planets buzuje zaś niespokojną energią. Z kolei inny utwór Outer Worlds ma nieco majestatyczny posmak. Dosyć refleksyjne klimaty przynosi kompozycja Memories, utkana z fortepianowych fraz wetkniętych w syntetyczne smyczki. Niby tylko "zwyczajna" kompilacja, ale zarazem i niezłe wprowadzenie w świat Foreign Spaces, oraz znakomity indeks do ich dyskografii.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 1CD


  13,58 EUR
 • Foreign Spaces | Phaeton

  Foreign Spaces | Phaeton

  Członkowie Foreign Spaces, Georg Reiter i Christian Feher, wspomagani są przez Lothara Lubitza. To ich czwarte wydawnictwo, a pierwsze dla labelu Invisible Shadows. Płyta Phaeton która powstawała w latach 1998-2000, w swym monumentalnym wymiarze nawiązuje do największych osiągnięć sekwencyjnej elektroniki. Epickie utwory takie jak Phaeton I - Planet czy Phaeton II - Lifeforms, mają coś z ducha elektronicznych suit a'la Klaus Schulze czy Tangerine Dream. Rozciągnięte do blisko 20 minut, spowite nieco odrealnioną psychodeliczną aurą. Jednakże aby nie było zbyt pompatycznie Reiter, Feher i Lubitz zamieścili między nimi, zdecydowanie krótsze formy. Kompozycje w rodzaju Blue Stream, Silver Glider, wydają się być bardziej jednolite i uporządkowane. W innych fragmentach płyty Moonkess czy White Sunset, Foreign Spaces wytwarzają fosforyzującą, kosmiczną aurę. Nie brak odniesień do takich dzieł jak: Ricochet czy Stratosfear z repertuaru Tangerine Dream. Ale to wszystko przeplatane jest chłodem i minimalizmem a'la Kraftwerk. Ponadto aura psychodelii rodem z lat '60, dopełnia obrazu tej niezwykle intrygującej całości.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 1CD


  13,58 EUR
 • Foreign Spaces | Being Creature

  Foreign Spaces | Being Creature

  Foreign Spaces prezentują mniej znane oblicze niemieckiej elektroniki, na początek warto zatem po krótce przedstawić ich historię. Początki grupy sięgają 1980r, grający wcześniej w kilku kapelach Georg Reiter postanowił założyć zespół. Impuls wyszedł od będących wówczas na szczycie Tangerine Dream. Wstępnie towarzyszyli mu Thomas Geldhauser, Werner Kolb i Serge Dowe. Nieporozumienia sprawiły iż ów skład zarejestrował raptem kilka kompozycji. Jedynie Geldhauser działał w duecie z Reterem. Po czteroletniej przerwie zespół wrócił w składzie Georg Reiter i Christian Feher. Zatem płyta Being Creature, jest tą nagraną po odrodzeniu grupy i kolejną po wydanym w 1995r UFO Breakfest. Muzyka z Being Creature bliska jest temu co prezentowali na swoich kanonicznych dziełach Klaus Schulze czy Vangelis. Od Schulze'a biorą kosmiczną aurę tych nagrań, zaś wpływ Vangelisa widoczny jest w bardziej podniosłych fragmentach. Utwory typu Tunel czy Nebula kapitalnie oddają klimat kosmicznej przestrzeni, jej bezmiaru. Dodatkowym atutem jest czas poszczególnych nagrań, rozpostarte między 8 a 18-stoma minutami, w sam raz tworzą klimat dla barwnych opowieści. Jest zatem szansa by nadrobić zaległości w tak cenionej, niemieckiej elektronice.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 1CD


  13,58 EUR
 • Foreign Spaces | Spheres

  Foreign Spaces | Spheres

  Muzyka wypełniająca album Spheres powstała w latach 1984-1989. Grupa Foreign Spaces wywodzi się z tego samego pnia co jej rodacy z Tangerine Dream. Dlaczego nie zdobyła popularności? To jak na razie jest tajemnicą, wydany oryginalnie w 1994r album Spheres, ukazuje jej dokonania w dekadzie powszechnie uważanej za "eksplozję elektroniki". W 2003r słynąca ze wznowień wytwórnia Syngate, wydała ten materiał raz jeszcze w nowej szacie graficznej, będącej zgodną z profilem firmy. Na Spheres mamy wielowątkowe utwory będące wypadkową brzmień sekwencyjnych i art rocka. Nie brak w tytułach nawiązań do przestrzeni kosmicznej, bo zespół nierzadko kreuje wysoce sugestywne dźwiękowe pejzaże. Jednak ekspresja gitarowych brzmień, nierzadko wychodzi na pierwszy plan. Przez to nadaje tej muzyce tak potrzebną dynamikę, wyrywając ją z mielizn monotonni. Faktem jest, że Foreign Spaces nagrywali ten materiał w innym składzie, poza Georgiem Reiterem, który stanowił filar grupy grali z nim Thomas Geldhauser oraz Marcus Stahuber. Ich kolektywna współpraca stanowiła siłę Foreign Spaces. Jak wielką? Przekonać się można w finale tej płyty, bo wtedy grupa zostawiła najsmakowitszy kąsek w postaci 20-minutowej kompozycji Chieming Places. Jakby tego było mało ów utwór został nagrany w kasynie w Chieming, 24 listopada 1984r. Prawdziwy popis kreatywności.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 1CDr


  13,58 EUR