Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Erik Seifert

(6 albums)
sort by albums on one page
recording period
 • Erik Seifert, Josef Steinbuchel | Softlock

  Erik Seifert, Josef Steinbuchel | Softlock

  Availability: Only on request | product: 2CDr


  22,05 EUR
 • Triple S | Poles

  Triple S | Poles

  Triple S - potrójne "S", czyli Schiefele, Max; Seifert, Erik oraz Steinbuchel, Joseph - debiutuje w barwach Pleasure Sound Music concept-albumem poświęconym najchłodniejszym miejscom na ziemi. Cały album jest udaną syntezą ambitnego elpopu, muzyki o filmowej aurze oraz wariacyjnej elektroniki w duchu Tangerine Dream przełomu 80-tych i 90-tych lat minionego stulecia. Szczególnie podobać się może przestrzenne, a przy tym rzeczywiście arktycznie chłodne zestawienie chłodnych płaszczyzn syntezatorowych z kroplistymi, przymglonymi gitarami, którego najdoskonalszą próbkę otrzymujemy w dwuczęściowej, refleksyjnej kompozycji Erebus Ice Tongue. Shackleton Ice Shelf to udana wyprawa na teren abstrakcyjniejszej, ale optymistycznie brzmiącej muzyki, za sprawą której Słuchacz bez trudu wyobrazi sobie siebie pośrodku bezkresnego firnowego pola pogrążonego w niesamowitym, niebieskozielonkawym świetle. Środek ciężkości albumu niewątpliwie stanowi blisko 17-minutowa suita Pole of Inaccessability, istotnie w umiejętny sposób przesycona atmosferą nieprzystępności, tęsknoty, nierozwikłanej zagadki; ten utwór stylistycznie ma też najwięcej z typową neo-berlińską elektroniką. Chłodne oscylacje i mroźne wichry Arctic Finale dopełniają wrażenia. To niewątpliwie album do wielu powrotów, który przy każdym przesłuchaniu z wolna odsłania inny rąbek swej lodowatej tajemnicy.

  I. W.

  Availability: Only on request | product: 1CD


  15,28 EUR
 • Erik Seifert | Core

  Erik Seifert | Core


  Udany album Erika Seiferta, wpisuje się w krąg około ambientowej stylistyki. Twórcy elektroniczni nie od dziś fascynują się kosmosem, jak i podróżami tam. Seifert wyróżnia się na tym tle tym, iż jego muzyka jest dosyć mocno zrytmizowana. Sterylna elektronika, kojarzy się z jakimś orbitalnym laboratorium kosmicznym, bądź wnętrzem promu. Gdy jednak do głosu dochodzą ambientowe przestrzenie, ów prom rusza w podróż w nieznane. Nie brak i sekwencyjnych motywów, jednak Seifert ciąży ku niczym nieskrępowanej przestrzeni. Tkanka rytmiczna kojarzy się ze stylistyką electro, nie trudno wskazać tu inspirację grupą Kraftwerk. Ich muzyka opiewająca nowoczesne technologie i miejsce człowieka pośród nich, okazała się węzłowa dla całej nowoczesnej elektroniki. Seifert też korzysta z tych doświadczeń, z tym iż jego "roboty" wyruszyły właśnie w kosmos. Nie sposób też przywołać dokonań Jean Michel Jarre'a z okresu słynnych chociażby Chronologie. W sumie zgrabny zestaw do domowego planetarium.

  R. M.

  Availability: Only on request | product: 1CD


  15,83 EUR
 • Erik Seifert | Aotearora

  Erik Seifert | Aotearora


  Erik Seifert jest wśród wykonawców i twórców EM postacią pod wieloma względami podobną do Paula Nagle: z jednej strony jest w miarę oczywiste, że tworzy muzykę elektroniczną wychodząc od ostinat, improwizacji i intuicyjnego charakteru Szkoły Berlińskiej, z drugiej zaś rezultatem jego przemyśleń i nagrań okazują się być utwory niejednokrotnie dość odległe od "klasycznej" elektroniki bazującej na podziale na ożywione sfery rytmiczne i zamglone, abstrakcyjne sfery akordowo-improwizacyjne. Dzieje się tutaj bardzo dużo, nie brak tutaj elementów ethno, ambientu, elpopu oraz akustycznego melanżu art-rocka i spokojniejszego jazzu. W pierwszym utworze ostinatowe odłamki kojarzące się jeszcze np. z Tangerine Dream zestawione zostają z klawiszowymi pasażami niczym rodem z płyty Instrumental Works Alan Parsons Project, introdukcję do drugiej impresji stanowią błotniste wokalizy gardłowego głosu, być może inspirowane muzyką Popol Vuh, w finałowym Fox Glacier nie zabrakło z kolei miejsca dla przejmującej, vangelisowskiej w stylu żeńskiej wokalizy i doprawdy frapujących efektów brzmieniowych w sferze rytmicznej, siarkowo mieniącej się na bezdennie ciemnym tle (mamy tutaj również garść dusznych, sennych brzmień, których nie powstydziłby się Wolfram Spyra na płycie Excerpts 1). Duch Klausa Schulze i Tangerine Dream unosi się nad muzyką z tego albumu bardzo, ale to bardzo subtelnie, więcej paralel dałoby się już prześledzić między muzyką Seiferta a, przykładowo, Can Atilla (który na płycie Concorde również zestawił elementy elpopu oraz rockowego sekwencjonowania a la Alan Parsons Project z dobrze dobranymi berlińskimi ingrediencjami). Seifertowi udaje się wykreować własny elektroniczny świat, w którym zaciera się granica między improwizacją a podzielonym na takty motywem melodycznym, elektroniką i akustyką, dalą i zbliżeniem, wspomnieniem i proroctwem. Przy pierwszych przesłuchaniach trudno może jeszcze znaleźć ulubione punkty zaczepienia, raczej pozostają w głowie konkretne oderwane od kontekstu brzmienia, a cały album może robić wrażenie niespójnego - kolejne spotkania z Aoteaora pozwalają rozsmakować się w dobranych tu barwach i nacieszyć się kąpielą w tonicznej pianie o berlińsko-egzotyczno-pozaziemskim rodowodzie.

  I. W.

  Availability: Only on request | product: 1CDr


  13,58 EUR
 • Erik Seifert | A Trip to Nebula Cluster

  Erik Seifert | A Trip to Nebula Cluster

  Obowiązkowa płyta dla jarromaniaków. Seifert wprost (Before Lift Off) lub zawoalowanie (Acceleration) cytuje Oxygene. Otacza to świetnymi, melodyjnymi kompozycjami (A Trip To Nebula Cluster) z czasem popada trochę w banał ale ogólne wrażenia stawiają według mnie tą płytę na piedestale jeśli chodzi o dokonania Seiferta. Polecam

  Dariusz Długołęcki

  Availability: Only on request | product: 1CDr


  13,58 EUR
 • Erik Seifert | Thrust Avis

  Erik Seifert | Thrust Avis


  To debiut Seiferta zrobiony dla SynGate. Tytułowa  kompozycja odpływająco kosmiczna z lekkim zacięciem new age przechodzi w spokojną interesująca melodię. Potem bywa różnie (ciekawe Earthview z brzmieniem z Vangelisa i lekką, delikatną melodią). Zaskakuje czysto nju ejdzożowy Butterflies Dance i wykorzystujący dźwięki z The City Vangelisa - Cosmonautic Dream. Ogólnie ciekawie i dobrze zagrane.

  Dariusz Długołęcki

  Availability: Only on request | product: 1CDr


  13,58 EUR