Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Thomas Fanger, Mario Schonwalder | Analog Overdose 5

back

14,94 EUR
incl. VAT
Temporary absence
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Detlef Keller i Mario Schnwalder raczą nas już piątą częścią swojej sagi Analog Overdose. Jak zwykle w tym przypadku nie schodzą poniżej pewnej średniej. To kawał znakomitej muzyki, która daleko wychodzi poza sekwencyjne ramy i nadal ma piętno ich stylu.
  • Ringbahn 7:42
  • Schöneberg 5:00
  • Geisterbahnhof 11:40
  • Wannsee 5:09
  • West-Tangente 8:09
  • Zentralflughafen 5:45
  • Wintergarten 5:13
  • Funkturm 5:59
  • Frankfurter Allee 22:36

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Detlef Keller i Mario Schönwalder jawią się już jako klasycy nowej szkoły berlińskiej. Tym samym jako klasyczny można też uznać ich cykl Analog Overdose. Na piątej części ci dwaj weterani pokazują nowe oblicze. Do współpracy zaprosili weterana krautrockowej sceny, gitarzystę Lutza Grafa-Ulbrichta. Ta żywa legenda niemieckiej awangardy grała w tak znakomitych formacjach jak Agitation Free, 17 Hippies, Ulbricht ma też własny solowy projekt, Lüül. W swojej grze często sięga do schedy po psychelicznym rocku przełomu lat 60/70. W ten sposób Ulbricht pozostawia na tej płycie własne, indywidualne piętno. Dla Kellera i Schönwaldera Analog Overdose, jest bodajże najbardziej zróżnicowaną płytą. Obaj artyści z naturalną łatwością mieszają tu zamierzchłą psychodelię, krautrock, ambient, post rock nawet space disco o funkowym posmaku. W ich przypadku sekwencyjna elektronika stanowi raptem ciasny gorset, który czym prędzej trzeba porzucić. Z tego niezwykle intrygującego zestawu, największe wrażenie robi finałowa trwająca ponad 20 minut kompozycja Frankfurter Alle. Wbrew tytułowi została zarejestrowana w Berlinie na żywo, podczas jazdy samochodem. Nie jest to ich odpowiedź na słynną Autobahn Kraftwerk, ale pokaz że można grać przemyślaną muzykę bez względu na warunki. Znakomity album który zakręci niejednym fanem poszukującej elektroniki.

R. M.
Album's tags:

Thomas Fanger, Mario Schonwalder | Analog Overdose 5

,

Manikin Records

,

Thomas Fanger & Mario Schonwalder

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk