Tangerine Dream

Hollywood Years 1


50,74 PLNabout 10,80 EURbrutto

Tangerine Dream | Hollywood Years 1

Tagi albumu: Tangerine Dream | Hollywood Years 1, Documents, Tangerine Dream, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Tangerine Dream
LABEL Documents
NUMBER 232641
RECORD DATE 2009 (1998)
MEDIA 1CD
PACKAGE 4 PAGES DIGIPACK
Kod produktu 005742
POPULARITY

Lista utworów

Q - Time
Cat And Snowman
Goldhunter
Law Paradiso
La Petite Rue Noire
Propeller Beach
Autumn In Sonoma
Chamber Of Hope
The Quiet Gambler
The Principle Source
Labeo
Escape From Shadowland
Chronos Mile
J.S. Bach Sonata
Fairfax

Recenzja


Z taką pewną nieśmiałością kupiłem płytę The Hollywood Years vol. 1. Nie darzę sentymentem soundtracków Tangerine Dream, a przynajmniej nie darzyłem do czasu poznania albumu Oasis, który tak bardzo mi się spodobał, że zaryzykowałem pierwszy z Hollywood'ów, mimo, że składanki cenię jeszcze mniej niż soundtracki. Ryzyko w moim przypadku opłaciło się bo vol. 1 tak mnie zachwycił, że już bez namysłu nabyłem vol. 2. Niestety nie potrafię opisywać muzyki tak jak na przykład Lord Rayden, którego opinie-recenzje bardzo mi się podobają (w przypadku Ambient Monkeys nawet bardziej niż sam krążek). Nie oceniam płyt po poszczególnych utworach, ale zawsze akceptuję je lub nie, jako całość.
Hollywood Years vol. 1 i 2 to wspaniała muzyka, w której odnajduję ducha dawnego Tangerine Dream, a jednocześnie obecnego brzmienia zespołu. Płyty te nie są tak dynamiczne jak poprzedzający je album Time Square, czy następujący po nich Oasis. Są inne - i bardzo dobrze. Stanowią spójną całość, utwory są bardzo starannie uporządkowane i dobrane tak, że nie czuje się iż jest to zbiór materiałów z różnych filmów. Na każdej z płyt jest bardzo dużo materiału, lecz nie nudzą one, a wręcz skłaniają do uważniejszego słuchania.

Leonard Rutkowski

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Temporary absence

Wysyłamy do 30 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas