Steve Roach

Stillpoint


105,26 PLNabout 22,40 EURbrutto

Steve Roach | Stillpoint

Tagi albumu: Steve Roach | Stillpoint, Timeroom Edition, Steve Roach, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Steve Roach
LABEL Timeroom Edition
NUMBER TM 47
RECORD DATE 2020
MEDIA 2CD
PACKAGE KOPERTA TEKTUROWA
Kod produktu 008054

Lista utworów

Serenity in Waves 60'50
Deeper...still 60'06

Opis

21 grudnia 2019 r., Steve Roach, w dzień po zakończeniu sesji nagraniowej, udostępnił na swoim profilu na Bandcamp, w wersji cyfrowej album Stillpoint. Po wielu prośbach ze strony fanów, materiał doczekał się wersji fizycznej i ukazał się jako dwupłytowe wydawnictwo w limitowanej liczbie 500 sztuk.

Stillpoint tworzą dwie długie 60-minutowe formy. Pierwsza Serenity Waves to niczym nie skrępowana, leniwa, wręcz oniryczna podróż po przestrzeniach błękitnego nieba. To spokojny ambient, w duchu, który Steve Roach zaprezentował także na albumie koncertowym Sky Opens. Jest pogodnie, chilloutowo, a promienie słońca nieustannie towarzyszą tej podróży.

Deeper… still, kompozycja z drugiego krążka, jest również utrzymana w podobnym stylu, jednak jest znacznie mroczniejsza od tego co można usłyszeć w pierwszej części. O ile Serenity Waves, to rzeczywiście fale spokoju prowadzące po niebiańskich przestrzeniach, o tyle Deeper…still to głębokie zanurzenie w rejony, gdzie z każdą minutą światło coraz bardziej gaśnie.

Steve Roach na swoich ostatnich albumach dużo miejsca poświęca kontemplacji, spokojowi, bezkresnym wojażom, a także zapomnieniu. Jak sam stwierdza, muzyka ma być lekarstwem na niespokojne czasy. Faktycznie, oddając się tej muzyce, można zapomnieć o wszystkich troskach, oderwać się od rzeczywistości, opuścić swoje JA i podążyć w kierunku, gdzie materia przestaje istnieć.


M.Ś.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Only on request

Wysyłamy do 60 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas