Steve Roach

Back to Life


81,12 PLNabout 17,71 EURincl. VAT

Steve Roach | Back to Life

Album's tags: Steve Roach | Back to Life, Projekt, Steve Roach, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Steve Roach
LABEL Projekt
NUMBER PRO 267
RECORD DATE 2012
MEDIA 2CD
PACKAGE 6 PAGES DIGIPACK
Product code 006501
POPULARITY

Tracklist

CD1
Where Rasa Lives 14:54
Cloud Cover 9:58
Tranquility Base 16:41
The Wonder Of It All 6:59
Touchstones 4:07
Everything Inside 9:39
Back To Life 11:17
CD2
Mist Of Perception 69:59

Review

Steve Roach nieustannie na fali wznoszącej. Dwupłytowy zbiór Back To Life to jedna z tych pozycji, która bliska jest założeniom takich słynnych jego albumów jak np: The Magnificent Void, Mystic Chords & Sacred Spaces czy Sigh Of Ages. Roach proponuje tu rozlane plamy dźwiękowe o niemal symfonicznym rozmachu. Ta muzyka pełna jest wielu ukrytych niuansów, ma za zadanie zmianę postrzegania otaczającego świata. Tu pomocne dla artysty okazały się jego własne doświadczenia na polu sztuki i kreacji dźwięku. Roach kreśli subtelne i piękne obrazy tętniącego życia. Nie korzysta z perkusyjnych i etnicznych inspiracji. To niejako zapis jego stanów medytacyjnych, gdy umysł pracuje na maksymalnie zwolnionych obrotach i nie jest obarczony problemami dnia codziennego. W sumie tylko taki stan rzeczy i świadomości pozwala na wnikliwą infiltrację świata zewnętrznego. Sam Roach starał się osiągnąć właśnie taki stan umysłu i teraz dzieli się ze światem tym doświadczeniem.
Album był tworzony na początku 2011r, te 7 utworów to obrazy naszego świata widziane przez pryzmat ekstremalnej medytacji. Drugi dysk przynosi tylko jedną kompozycję Mist Of Perception. Ten trwający blisko 70 minut utwór, jeszcze głębiej wnika w owe "puste pole umysłu", przynosząc skrajne doznania. Znakomity album, chociaż myślę że tylko dla fanów Roacha, ceniących jego medytacyjne odbicie.

R. M.

Other customers have chosen

Similar albums

Buy Store

Goods in stock

We ship to 3 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.

Napisz do nas