Patchwork

First Work


62,19 PLNabout 13,58 EURincl. VAT

Patchwork | First Work

Album's tags: Patchwork | First Work, Syngate, Patchwork, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Patchwork
LABEL Syngate
NUMBER PW01
RECORD DATE 2008 (1998)
MEDIA 1CDr
PACKAGE JEWELCASE
Product code 005416

Tracklist

Synthetic nature [7:57]
In memory of humanity [15:57]
Initial timeline [6:15]
Mysterious discovery [16:00]
Navigate [11:41]
Everglades [6:38]
Meadow [9:38]

Review

Utwór Synthetic Nature jest nostalgiczna podróżą w lata siedemdziesiąte - specyficzny księżycowy klimat tego utworu okraszony jest sekwencyjnym motywem. Znakomicie wprowadzają słuchacza w ten dość tajemniczy świat Ruud Heij i Rene Jansen wystepujący jako Patchwork.
Sporym zaskoczeniem jest początek utworu Initial Timeline - plemienny, transujący śpiew, rodem z Afryki jest wprowadzeniem do tajemniczych, chropowatych dźwięków, które okraszone są ciepłymi i pastelowymi brzmieniami syntezatorów. Kompozycja Mysterious Discovery natychmiast kieruje słuchacza do albumu Klausa Schulze Mirage. Jest tu podobne somnabuliczne ostinato sekwencera, które wręcz hipnotyzuje słuchacza. Kolejny fragment albumu to kompozycja Navigate - jest to wspaniała uczta dla miłośników sekwencyjnego grania w stylu Tangerine Dream z lat 70-tych. Potężne, soczyste ostinato sekwencera rozpędza się podobnie jak w utworze Alpha Tree z albumu Cube formacji Kubusschnit.

Mariusz Wójcik

Other customers have chosen

Similar albums

Buy Store

Only on request

We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.

Napisz do nas