Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Otarion | Faces of the Night

back

8,76 EUR
incl. VAT
Last items
We ship to 3 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Otarion to bardzo oryginalny wykonawca na elektronicznej scenie. Na pozór jest to kolejny kontynuator berlińskich, sekwencyjnych tradycji i tyle. Płyty projektu przynoszą jednak zdumiewająco dużo zaskakujących brzmień, a przede wszystkim nie brak tutaj twardszych, ciekawie programowanych rytmów, instrumentalnych solówek o prawdziwie rockowej ekspresji, szerokiego spektrum dopracowanych tematów melodycznych oraz specyficznego posmaku, który pozwala umieścić Otarion w przegródce z napisem... "gotyk" (sic!).
  • Nightfall
  • Mylene
  • Tower Of Darkness
  • Sleepwalker
  • Dreamcatcher
  • Picture Of Dreams
  • Nightmare
  • Dancing Of Dreams
  • Moning Twilight

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Otarion to bardzo oryginalny wykonawca na elektronicznej scenie. Na pozór jest to kolejny kontynuator berlińskich, sekwencyjnych tradycji - i tyle. Płyty projektu przynoszą jednak zdumiewająco dużo zaskakujących brzmień, a przede wszystkim nie brak tutaj twardszych, ciekawie programowanych rytmów, instrumentalnych solówek o prawdziwie rockowej ekspresji, szerokiego spektrum dopracowanych tematów melodycznych oraz specyficznego posmaku, który pozwala umieścić Otarion w przegródce z napisem... "gotyk" (sic!). Przez 64 minuty nie sposób się nudzić: mamy tutaj wyrafinowane sekwencjonowanie, niebanalny trance, całą gamę niespotykanych gdzie indziej odgłosów oraz ani trochę nie kiczowaty nastrój grozy czający się zawsze gdzieś w tle. Jako wielki fan Mylene Farmer od razu upatrzyłem sobie na liście utworów pozycję drugą, zatytułowaną właśnie Mylene; nie wiem, na ile Rainer Klein a.k.a. Otarion jest miłośnikiem muzyki francuskiej artystki, ale niewykluczone, że jednak właśnie dzięki jej osobie kompozycja nosi taki tytuł: mamy tutaj atrakcyjne rytmiczne motywy kojarzące się melodycznie z fragmentami albumu Ainsi soit-je, a także symfonizujące bezbeatowe pasaże melodycznie rzeczywiście bliskie Laurentowi Boutonnatowi ze ścieżki dźwiękowej do filmu Giorgino. Tylko śnieg, księżyc niczym z opowiadań Poego, oniryczna mgiełka niczym z obrazów Grimshawa... czego chcieć więcej? Reszta albumu jest naturalnie nie mniej udana, a rozmaite gatunki przetopione są z dużą dozą pomysłowości w zupełnie nową jakość. Rzadko kiedy melodyczność, intuicja, bogactwo aranżacyjne, wielowątkowość i dobra postprodukcja idą ze sobą tak znakomicie w parze. Gorąco polecam.

I. W.

Album's tags:

Otarion | Faces of the Night

,

Neu Harmony

,

Otarion

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk