Nattefrost

Skaldic Themes

67,98 PLN
49,00 PLNabout 11,01 EURincl. VAT

Nattefrost | Skaldic Themes

Album's tags: Nattefrost | Skaldic Themes, Nattefrost, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Nattefrost
NUMBER NEP ST 001
RECORD DATE 2017
MEDIA 1CD
PACKAGE JEWELCASE
Product code 007662

Tracklist

Spirits of the Dead 9'00
Scandinavia 4'39
The Longship 11'30
Illusions of Past and Future 4'33

Review

Natterfrost aka Bjorn Jeppesen nieustannie zaskakuje, starając się znaleźć nowe ramy dla swojej muzyki. Po przesłuchaniu krótkiej płyty Skaldic Themes można odnieść wrażenia, że skandynawski chłód i fascynacja zimnymi przestrzeniami głęboko tkwi w podświadomości tych wykonawców. Jeppesen kreśli tu zimne, wyizolowane acz krótkie tekstury. Echa sekwencyjnej szkoły ala "berlin school" zderza z zimnym ambientem i cybernetyczną elektroniką. Śnieżne krajobrazy, zamarznięte zbiorniki wodne, skute lodem góry i uginający się od nadmiaru śniegu las. Mimowolnie przesuwające się w wyobraźni wizualizacje, niejako oddają owe dźwiękowe penetracje Duńczyka. Do tego gęsty mrok niczym w klasycznych opowiadaniach Edgara Allana Poe, gdzie świat realny przenika się z wytworami wyobraźni. Mimo krótkiego czasu trwania tej płyty, wystarczająco dogłębnie można się zanurzyć w tym fascynującym świecie. Udany powrót, chociaż podświadomość w tym wypadku domaga się znacznie więcej.

R.M.Nattefrost to po duńsku "nocny mróz". Pod tym pseudonimem skrywa się syntezatorzysta Bjorn Jeppesen tworzący od połowy lat 90-tych XX w. Wydany w 2017 roku album Skaldic Themes zawiera pięć kompozycji utrzymanych w duchu szkoły berlińskiej. Tytuł płyty sugeruje tematykę opowieści skaldów, czyli średniowiecznych poetów wi­kiń­skiej Skan­dy­na­wii. Nie powinny więc dziwić wplecione w sekwencje odgłosy płonących ogni i fal uderzających w nadbrzerzne skały. Sekwencje Nattefrosta są na tyle oryginalne, że warto się z nimi zapoznać bez obawy, iż po raz setny usłyszymy mandarynkowo czy klausowo brzmiące dźwięki.

J.D.

Other customers have chosen

Similar albums

Buy Store

Goods in stock

We ship to 3 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.

Napisz do nas