Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Morpheusz | Days of Delerium and Nocturnal Nightmares

back

17,39 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
To się nazywa elektroniczna supergrupa. Skład to pierwsze nazwiska holenderskiej elektroniki, a album wydany pod egidą szacownej Groove Unlimited jest rekomendacją samą w sobie. Pomysł na projekt Morpheusz jest inspirowany latami '80, jednak bez wtrętów tanecznych charakterystycznych dla tej dekady. Chodziło raczej o nawiązanie do pewnych idei i czasów w których klasyczna elektronika nie miała się najlepiej.
  • Between the barriers or reality
  • Daylight in a nocturnal scarescape
  • Prophecies of a pagan
  • Sandman's journey through sanity
  • Drowse at Dawn
  • Fearful awakening

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


To się nazywa elektroniczna supergrupa. Skład to pierwsze nazwiska holenderskiej elektroniki, a album wydany pod egidą szacownej Groove Unlimited jest rekomendacją samą w sobie. Pomysł na projekt Morpheusz jest inspirowany latami '80, jednak bez wtrętów tanecznych charakterystycznych dla tej dekady. Chodziło raczej o nawiązanie do pewnych idei i czasów w których klasyczna elektronika nie miała się najlepiej. W przypadku grupy Morpheusz, można mówić o "szkole Eidhoven", będącej podobizną "szkoły berlińskiej". To miasteczko będące siedzibą firmy Philips, stało się centrum holenderskiej elektroniki. Trzon grupy tworzą: Ron Boots i Erik Van Der Heijden. Wspomagają ich Frank Dorittke (gitara) i Harold Van Der Heijden (perkusja). Muzyka na albumie Days Of Delerium & Nocturnal Nightmares to wysoce oktanowa mieszanka klasycznej elektroniki i prog rocka. Sekwencyjne tekstury i elektroniczne tła wychodzą spod palców Bootsa i Erika. Tworzą solidne tapety na których zaproszeni goście malują wyrafinowane dźwięki. Dominuje Frank Dorittke i jego gitara, ekspresyjne solówki zbliżają go do estetyki jaką uprawia Mike Oldfield. Blisko mu do new age'owej strategii brzmień, jest też coś z ducha poszukiwań Manuela Goettchinga i jego Ashra. Harold Van Der Hiejden, spaja te elementy zdyscyplinowaną grą na perkusji. Jednak bębny nie mają tu transowej siły, lecz brzmią jakby wyjęte były z rasowego, rockowego składu. Niebanalna porcja brzmień, fani rocka i elektroniki będą zachwyceni.

R. M.

Album's tags:

Morpheusz | Days of Delerium and Nocturnal Nightmares

,

Groove Unlimited

,

Morpheusz

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk