Mikołaj Hertel

Epizod A

35,00 PLNabout 7,87 EURincl. VAT

Mikołaj Hertel | Epizod A

Good price

Album's tags: Mikołaj Hertel | Epizod A, GAD Records, Mikołaj Hertel, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Mikołaj Hertel
LABEL GAD Records
NUMBER GAD CD 035
RECORD DATE 2015 (80-90)
MEDIA 1CD
PACKAGE JEWELCASE
Product code 007276
POPULARITY

Tracklist

Wewnętrzny puls I
Światło w środku nocy
Każdym zmysłem, każdym nerwem
Epizod A
Róże w ogrodzie Rosetto
Rozmowa z ptakami
Człowiek, który chodził po falach
Płomienie świec
Przylot Okęcie 80
Wewnętrzny puls IV
Promień ciemności

Review

W latach 80. i 90. minionego wieku nazwisko Mikołaja Hertla pojawiało się niezwykle często w programach poświęconych muzyce elektronicznej. Jeszcze częściej w radiu i telewizji pojawiała się – anonimowo – sama muzyka kompozytora. Teraz te niezwykle urokliwe utwory z pierwszego etapu działalności artysty powracają na płycie Epizod A.
Mikołaj Hertel nigdy nie był niewolnikiem technologii. Absolwent warszawskiej PWSM nie skupiał się na technicznej stronie syntezatorów, przekładając zawsze ponad wszystko melodię, rytm i harmonię. To właśnie dlatego takie utwory jak Światło w środku nocy, Róże w ogrodzie Roseto czy Wewnętrzny puls po latach wyróżniają się mocno na tle pozostałych polskich el-muzyków tego czasu. To również zdecydowało o wielkiej popularności muzyki Mikołaja Hertla jako ilustracji programów radiowych czy telewizyjnych – większość tematów zebranych na płycie Epizod A przewijała się przez tak legendarne cykle, jak "Sonda" czy "Pieprz i wanilia". I większość z nich nie była wcześniej dostępna na żadnym nośniku.
Płyta Epizod A została zremasterowana z oryginalnych radiowych taśm. Wydanie uzupełnia książeczka, w której obok zdjęć i eseju o nagraniach jest list od kompozytora do słuchaczy.

press info

Other customers have chosen

Similar albums

Buy Store

Goods in stock

We ship to 3 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.

Napisz do nas