Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Mike Oldfield | Live in Germany 1980

back
Mike Oldfield | Live in Germany 1980 lupa
Good price

7,53 EUR
incl. VAT
Temporary absence
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Niesamowita okazja by przypomnieć sobie, jak Mike Oldfield brzmiał na żywo na początku lat osiemdziesiątych (tourne QE2). Live in Germany ukazuje rozimprowizowane, nieco bardziej rockowe oblicze brytyjskiego multiinstrumentalisty, który odważnie i dowcipnie miesza na nowo ingrediencje utworów takich jak Taurus albo Platinum Suite.
  • Taurus 1
  • Sheba
  • Platinum
  • Tubular Bells (part two)
  • The Sailor's Hornpipe
  • Tubular Bells (part one)

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Niesamowita okazja by przypomnieć sobie, jak Mike Oldfield brzmiał na żywo na początku lat osiemdziesiątych (tournée QE2). Live in Germany ukazuje rozimprowizowane, nieco bardziej rockowe oblicze brytyjskiego multiinstrumentalisty, który odważnie i dowcipnie miesza na nowo ingrediencje swych utworów. O ile pierwsze utwory, Taurus i Sheba, brzmią jeszcze dość zachowawczo i niewiele odbiegają od studyjnych pierwowzorów (aczkolwiek Mike Oldfield i grupa towarzysząca pokazują tu zadziorny lwi pazur!), niemałym zaskoczeniem jest przearanżowana suita Platinum: Oldfield wyprawia się ze swoimi solówkami na teren jazz-rocka, Maggie Reilly urozmaica utwór swymi wokalizami, wdającymi się w dialogi z gitarą, „zminiaturyzowany” „Charleston” genialnie brzmi jako fortepianowe ragtime'owe interludium, a parafraza North Star Philipa Glassa brzmi tu mniej dyskotekowo, bardziej wzniośle niż na studyjnym albumie. Sporym zaskoczeniem jest utwór kolejny, przetasowane i skondensowane wątki ze strony B legendarnego debiutanckiego albumu Tubular Bells - kompozycja brzmi jeszcze raz zupełnie inaczej niż już to studyjny oryginał, już to transformacja z koncertowego albumu Exposed (1979), tutaj zmierza najbardziej w stronę klimatów proponowanych przez King Crimson na albumie Starless and Bible Black. Żartobliwy ludowy temat Sailor's Hornpipe wieńczy całość i, jak słychać, porywa publiczność. Na dobry koniec - znów zupełnie przearanżowany i przeorganizowany materiał ze strony A Tubular Bells: gitarowe improwizacje, mnóstwo rozbisurmanionej perkusji w znakomitym stylu, nieoczekiwane elektroniczne zakręty... oto, jak oryginalnie Mike Oldfield postrzega art-rock, nierzadko wplatając do muzyki elementy bluesa, jazzu, fusion. Już choćby z tego powodu, jak dalece różni się większość proponowanej tu muzyki od albumowych wersji, warto sięgnąć po tę pełną temperamentu płytę.

I. W.
Album's tags:

Mike Oldfield | Live in Germany 1980

,

Immortal

,

Mike Oldfield

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk