Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Michael Rother | Sussherz und Tiefenscharfe

back

17,34 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Już wcześniejsze płyty pokazywały kierunek w jakim zmierzała muzyka niemieckiego artysty. Mając za bazę doświadczenia w takich uznanych składach jak Kraftwerk a zwłaszcza Neu!, jego brzmienia dryfowały w kierunku coraz bardziej elektronicznym. Jednak Rother to przede wszystkim gitarzysta, i charakterystycznych dźwięków gitary też tu nie brakuje.
  • Suessherz [5:40]
  • Tiefenschaerfe [13:38]
  • Glitzerglanz [4:52]
  • Rapido [7:01]
  • Daisy [6:37]
  • Blaues Licht [5:36]
  • Weserwellen [1994] (4:55)
  • Weites Land [1994] (6:05)

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Süssherz & Tiefenschärfe oryginalnie ukazał się w 1985r i jest szóstym albumem w dyskografii Michaela Rothera. Już wcześniejsze płyty pokazywały kierunek w jakim zmierzała muzyka niemieckiego artysty. Mając za bazę doświadczenia w takich uznanych składach jak Kraftwerk a zwłaszcza Neu!, jego brzmienia dryfowały w kierunku coraz bardziej elektronicznym. Jednak Rother to przede wszystkim gitarzysta, i charakterystycznych dźwięków gitary też tu nie brakuje. Poza ulotnymi konstrukcjami, Rother pozwala sobie na tworzenie mini suit. Takim przykładem jest 13- minutowy Tiefenschärfe, elektroniczne glissanda przeplatają się z dźwiękami otoczenia, pulsującymi melodiami a całość tonie w kosmicznej poświacie. Innym razem Rother tworzy coś w rodzaju minimalistycznego pejzażu w Glitzerganz, rytmiczne podrygiwania w Rapido czy ambient Blaues Licht. Jednak te brzmienia, które na pierwszy rzut ucha wydają się być dosyć wysublimowane, tu znakomicie wplatają się w jego wizję ambitnego popu. Tego który ma ambicję do bycia traktowanym jak sztuka, a nie radiowy kicz. Bardzo udany album, a sztuka Rothera wydaje się tu osiągać pełnię. Warto poznać.
R. M.

Album's tags:

Michael Rother | Sussherz und Tiefenscharfe

,

BSC / Prudence

,

Michael Rother

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk