Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Mario Schonwalder, Frank Rothe | Filter Kaffee 100

back

8,30 EUR
incl. VAT
Temporary absence
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Mario Schnwalder i Frank Rothe objawiają swoją muzykę na kolejnym wydawnictwie z osławionej tłoczni Manikin, które pojawia się jako EP-ka. To podróż w kierunku elektroniki sekwencyjnej w jej jak najbardziej esencjonalnym ujęciu.
  • Night Shift, 4:16
  • Bridge Over Troubled Oscillators & LFOs, 3:56
  • Shadows Of The Darkshift, 6:03
  • Rebound, 8:01
  • Raindrops, 5:58
  • Midnight Session, 16:57

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Manikin od dłuższego czasu celuje w formę kompaktowych EP-ek, co automatycznie przekłada się na długość i ilość materiału. Okazuje się że otrzymujemy standardowo płyty o czasie trwania klasycznego, winylowego LP. Tak jest i w przypadku Filter Kaffe 100 bo to "tylko" 45 minut muzyki. Obydwaj adepci "nowej szkoły berlińskiej" stawiają na esencjonalny wymiar swojej sztuki. Materiał nie jest nowy, aż pięć nagrań pochodzi z lat 2009-2011. Jedynie utwór Raindrops jest nowszy, bo z 2014 roku. Ograniczona pojemność wiąże się też z odpowiednią kompresją czasową tych nagrań, jedynie finałowa kompozycja Midnight Session trwa blisko 17 minut. W tej palecie brzmień Frank Rothe i Mario Schönwalder brzmią jak Tangerine Dream z najlepszych lat swojej świetności. Wibrujące niczym mgławice, sekwencje tworzą swoiste transowe wiry przez co wprowadzają w pewne odrętwienie. Jedna z kompozycji Rebound jest próbą wyrwania się z tego schematu, bo dominuje tu nieco mroczny, gotycki klimat. Finałowy Midnight Sunset to dosyć hipnotyczne kaskady dźwięków. W sumie bez odkryć, ale słucha się nieźle.

R.M.
Album's tags:

Mario Schonwalder, Frank Rothe | Filter Kaffee 100

,

Manikin Records

,

Mario Schonwalder

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk