Marek Biliński

Fire


29,52 PLNabout 6,28 EURbrutto

Marek Biliński | Fire

Super cena

Tagi albumu: Marek Biliński | Fire, Bi.Ma., Marek Biliński, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Marek Biliński
LABEL Bi.Ma.
NUMBER BICD-08
RECORD DATE 2008
MEDIA 1CD
PACKAGE JEWELCASE
Kod produktu 005259
POPULARITY

Lista utworów

Szalony Koń 5:05
Czad 4:45
Ostrze Ognia 7:43
Kwiaty Krwi 7:53
Strumień Iskier 4:31
Wielkie Łowy 4:09
Błyski Kolorów I 4:53
Gdzie Rodzą Się Gwiazdy 5:22
Błyski Kolorów II 5:01

Recenzja


Pierwsze trzy utwory Szalony koń (nadaje się na powerplay), Czad i Ostrze ognia to mocny dynamiczny rock elektroniczny, z pogranicza punku i progresywnego rocka - są powrotem Bilińskiego do korzeni jeszcze sprzed solowego Ogrodu Króla Świtu. Świetnie nadają się do głośnego słuchania podczas jazdy samochodem. Uwagę przykuwają gitarowe riffy i błyskotliwe solówki na Minimoogu Vayager i na VL1, oraz niesamowicie ukręcony głos Marka w Czadzie. Dramatyczny utwór Kwiaty krwi jest pełen pasji i głębi. Dzieli płytę na dwie części.
Od Strumienia iskier wchodzimy w melodykę. Jeszcze w Wielkich łowach w środkowej części na chwilę pobrzmiewają progresywne zwroty, ale zmierzamy do lżejszego grania. Błyski kolorów I to romantyczny fortepian zawieszony w przestrzeni, może stać się hitem. Gdzie rodzą się gwiazdy to z kolei lekki, wirtuozowski utwór z szybką perkusją i finezyjnymi sekwencjami na Voyagerze i VL. Błyski kolorów II mieni się teraz innymi barwami, ponieważ Marek Biliński napisał do niego nowy temat na głos z chórem, przez co utwór zyskał nową aurę.

z materiałów producenta

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Temporary absence

Wysyłamy do 60 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas