Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Magnetron | Photonic Waves

back
14,66 EUR
8,99 EUR
incl. VAT
Last items
We ship to 3 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Projekt Magnetron narodził się w 2006 roku z inicjatywy Steve'a Humpheriesa i Xana Aleksandra. Ich ambicją było granie improwizowanej muzyki elektronicznej, w duchu klasyków z lat 70-tych. Album Photonic Waves trzyma ów kurs, dyskretnie skręcając ku estetyce electro.
  • Tachyon
  • Spherium
  • Illumination
  • Refraction

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Magnetron nie jest może mega gwiazdą na "sekwencyjnym" firmamencie, ale ów projekt dostarcza dawkę całkiem solidnej muzyki elektronicznej. Założeniem Steve'a Humpheriesa i Xana Aleksandra było granie improwizowanej elektroniki, takiej jak chociażby Tangerine Dream w połowie lat 70-tych vide albumy Rubycon czy Ricochet. To się sprawdziło, poza tym Magnetron czerpią też coś z ducha psychodelii, co nieco zbliża ich do formacji Radio Massacre International, która jest nieźle sfiksowana na tym punkcie. Ów dyskurs wyczuwalny jest też na wydanej w 2015 roku płycie Photonic Waves. Jednak Magnetron nie ograniczają się tylko do biernego odtwarzania klisz z przeszłości. W utworze Splerium adaptują do swojej muzyki gęsty, funkowy żywioł rytmiczny. Te nieśmiałe umizgi w kierunku "czarnej tradycji" mocno ożywiają ich zimną elektronikę, prowadząc ją w tropikalne strefy. Bardzo udany album łączący ów czarny żywioł z sekwencyjnymi tradycjami.

R. M.
Album's tags:

Magnetron | Photonic Waves

,

Magnetron

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk