Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Magic Dimensions | Sounds From Outer Space

back

13,58 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Hans-Peter Beckmann aka Magic Dimension zaprasza Słuchacza do eksploracji dźwięków z najodleglejszych zakątków kosmosu. Niemiecki twórca "electronic mind music" nie prowadzi nas wprawdzie w aż tak mroczne i zupełnie odrętwiałe ostępy jak Jack Dangers na Music for Planetarium albo Pan Sonic na trzeciej płycie albumu Kesto, za to proponuje wybornie zinstrumentowane, niezwykle przestrzenne mgławicowe krajobrazy subtelnie podszyte nastrojem typowym dla klasycznych przedstawicieli sekwencyjnej "Szkoły Berlińskiej". To pierwszorzędna ścieżka dźwiękowa do autogenicznego treningu dla miłośników najodleglejszych przestrzeni.
  • no horizon 07:37
  • rings of saturn 07:37
  • the roswell report 06:44
  • spaceships 07:41
  • breathing atmosphere 07:29
  • Entfernungen 07:15
  • earthview (africa) 07:04
  • orbiter (deep space) 07:11
  • lunar landing 06:50

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Hans-Peter Beckmann aka Magic Dimension zaprasza Słuchacza do eksploracji dźwięków z najodleglejszych zakątków kosmosu. Niemiecki twórca "electronic mind music" nie prowadzi nas wprawdzie w aż tak mroczne i zupełnie odrętwiałe ostępy jak Jack Dangers na Music for Planetarium albo Pan Sonic na trzeciej płycie albumu Kesto, za to proponuje wybornie zinstrumentowane, niezwykle przestrzenne mgławicowe krajobrazy subtelnie podszyte nastrojem typowym dla klasycznych przedstawicieli sekwencyjnej "Szkoły Berlińskiej". Już za sprawą spokojnego tempa i nader miękkiego ostinata pierwszego utworu No Horizon Słuchacz zapada w swoisty trans i czuje, że bez najmniejszego wysiłku ani niepokoju opuszcza orbitę okołoziemską. Rings of Saturn zaczyna się dość mrocznie i niepokojąco, by niespodzianie ukazać Słuchaczowi pogodne - niemalże elpopowe - spektrum jasnych, ciepłych kolorów. Nasza podróż w przestworzach przyniesie jeszcze wiele audio-niespodzianek i całą gamę nastrojów, płynnie zmieniających się niczym w kalejdoskopie. Nie trzeba dodawać, iż przewijające się przez cały album głosy kosmonautów docierające rzeczywiście jak z zupełnie innej przestrzeni tylko wspomagają sugestię dryfowania gdzieś daleko poza naszą planetą. Pierwszorzędna ścieżka dźwiękowa do autogenicznego treningu dla miłośników najodleglejszych przestrzeni.

I. W.
Album's tags:

Magic Dimensions | Sounds From Outer Space

,

MellowJet

,

Magic Dimension

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk