Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Magic Dimensions | Autobahn Musik

back

13,58 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Magic Dimension sięga po temat podróży na autostradzie. Po przełomowym dla elektroniki albumie Autobahn Kraftwerku, kolejne pokolenie elektroników fascynuje niekończąca się sieć dróg.
  • endlos 09:37
  • space aktivity 08:07
  • autobahn-musik 09:06
  • space traveller 09:37
  • wellenklang 12:25
  • Zukunft 07:39
  • harmonic cluster 08:57

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Gdy w 1974r słynni "elektrycy" z Dusseldorfu opublikowali swe przełomowe dzieło, nie zdawało sobie sprawy iż kolejne generacje elektronicznych twórców, obficie będzie korzystać z ich odkryć. Na Autobahn Musik Magic Dimension wprost sięga do klasycznej pozycji Kraftwerku. Nie ma jednak mowy o muzycznej zrzynce, tu chodzi raczej o koncept. Podróż autostradą jest dla Magic Dimension swoistą medytacją. Niekończąca się droga i obrazy zatrzymane w kadrze, wyłaniające i zmieniające za samochodową szybą. O ile Kraftwerk stawiali na transowo-popową monotonnie, u Magic Dimension owa podróż przybiera postać jednej, długiej ambientowej odysei. To co jest w tym szczególnie istotne to, że wykorzystując ów koncept podszedł doń od innej strony nie gubiąc jednocześnie głównego zamysłu. Bardzo udana, ambientalna płyta i swoista, melancholijna jazda. Owe dźwięki są niczym pasy tej autostrady, nie widać ich początku ani końca. Ta ambientowa "droga" brzmi nad wyraz intrygująco.

R. M.

Album's tags:

Magic Dimensions | Autobahn Musik

,

MellowJet

,

Magic Dimension

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk