Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

John Lakveet | The Force of Reason

back

15,61 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Migotliwe ostinato o wielopoziomowej strukturze przybywa do Słuchacza niczym ze snu o atmosferze rodem ze ścieżki dźwiękowej Tangerine Dream do filmu Risky Business... Echa wykwintnego berlińskiego stylu przepływają wokół Słuchacza w wyjątkowo orzeźwiający, przyjemnie błękitnawy sposób... Tak zaczyna się dedykowany wybitnym filozofom i naukowcom concept-album Johna Lakveeta The Force of Reason. Niniejsza płyta to bardzo odświeżająca wyprawa przez sekwencyjne epoki i zupełnie nowe spojrzenie na epizody z historii filozofii zarazem - szczerze polecam.
  • Leibniz and contingency [7:52]
  • Copleston aperture [6:47]
  • Checkmate to B. Russell [4:39]
  • Descartes, the lance argument [8:22]
  • Nihil-ibuster [9:54]
  • Platon in the cave of mirrors [24:37]
  • In-Kant-able [5:48]
  • In jazz club with the One of Plotino [1:36]

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Migotliwe ostinato o wielopoziomowej strukturze przybywa do Słuchacza niczym ze snu o atmosferze rodem ze ścieżki dźwiękowej Tangerine Dream do filmu Risky Business... Echa wykwintnego berlińskiego stylu przepływają wokół Słuchacza w wyjątkowo orzeźwiający, przyjemnie błękitnawy sposób... Tak zaczyna się dedykowany wybitnym filozofom i naukowcom concept-album Johna Lakveeta The Force of Reason. Gdy opuścimy jeden ze światów możliwych Leibniza, pozostajemy w oparach fosforyzującego ambientu kompozycji Copleston Aperture, w mglisty sposób przywołującej atmosferę najspokojniejszych utworów z albumu Vangelisa Albedo 0.39... Następnie mamy okazję rozegrać krótką, wirtuozerską, sekwencyjną partię szachów przeciw Bertrandowi Russellowi... Natomiast spotkanie z Kartezjuszem przebiegnie znów w urokliwie mglistej, tylko na pół realnej atmosferze... Słuchacz nie może być już pewien, czy rzeczywiście na jawie rozmyśla o filozoficznych kwestiach, czy też tylko mu się to śni... Nihil-ibuster to nieco mroczniejsza i bardziej ponura odsłona sekwencyjnych krajobrazów - może akurat próbujemy się wydostać z mokradeł nowoczesnego nihilizmu i wypatrujemy blasku nietzscheańskiej jutrzenki?... Wizyta Platona w jaskini luster to najdłuższy utwór na albumie: spacer przez niekończący się labirynt, w którym nigdy już nie możemy być pewni, czy znajduje się w świecie rzeczywistym czy świecie idei, trwa bez mała 25 minut - Lakveet wprowadza tą coraz bardziej nabierającą na abstrakcyjności kompozycją w prawdziwy filozoficzny trans (a niektóre brzmienia mogą Słuchaczowi przypomnieć utwór Spiegelsaal grupy Kraftwerk, aczkolwiek być może tylko dałem się zasugerować fragmentowi tytułu...). Z metafizycznej drzemki budzi nas przytomnie sekwencyjny głos Immanuela Kanta... Który z kolei zaprasza nas jeszcze tylko do jazzowego klubu, w którym przez niespełna dwie minuty możemy stanąć oko w oko z plotyńską Jednią. Bardzo odświeżająca wyprawa przez sekwencyjne epoki i zupełnie nowe spojrzenie na epiozody z historii filozofii zarazem - szczerze polecam.

I. W.John Lakveet, pokazuje się na albumie The Force Of Reason w niezwykle korzystnym świetle. Hiszpański artysta w swoim kraju jawi się klasykiem na miarę Klausa Schulze czy Edgara Froese. Na dobrą sprawę wiele im zawdzięcza, ale ów album z roku 2005 często skręca w innym kierunku. Lakveet lubuje się w tworzeniu monumentalnych form. Jego muzyka, mimo że podparta solidną pulsacją sekwencerów, uderza w rozbudowane art rockowe rejony. Przykładem jest najdłuższa kompozycja na tej płycie Platon In The Cave Of Mirrors trwająca aż 24 minuty. Lakveet zderza w niej syntetyczny chłód, z emocjonalnością i epickością rocka progresywnego. Inne kompozycje w rodzaju: Leibniz And Contingenty, Copleston Aperture czy Chekmate To B. Russell pompowane są solidnymi sekwencyjnymi teksturami, przez co nabierają właściwej sobie dynamiki i soczystości. Ten album jawi się co prawda powtórką z przeszłości, ale na tyle sprawnie wykonaną iż darować sobie można jakąś krytykę. Fani starej analogowej elektroniki, będą wniebowzięci. Ta płyta jest dla was!

R. M.
Album's tags:

John Lakveet | The Force of Reason

,

Groove Unlimited

,

John Lakveet

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk