Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

John Christian | Sol Invictus

back

11,88 EUR
incl. VAT
Temporary absence
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
John Christian jest członkiem kolektywu Airsculpture, słynne zaś trio jednym z czołwoych wykonawców klasycznej elektroniki w Wielkiej Brytanii. Album Sol Invictus jest owocem jego poszukiwań i pomysłów, które owocowały w przeciągu kilku lat.
  • Pacific
  • Raptorigel
  • Holology
  • Shadowcast
  • Ice Nine

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

John Christian solo udanie kontynuuje tradycje szkoły berlińskiej. Udzielając się w grupie Airsculpture, jego pomysły wydają się być nieco rozwodnione na rzecz innych członków. Solowa płyta daje za to pełną wolność co do charakteru poszczególnych utworów. Jak mówił sam artysta, pomysły na ten album zbierał przez kilka lat. Christian udanie stopniuje sekwencyjny materiał, z czasem mocno go zagęszczając. Dominuje dosyć mocno syntetyczne brzmienie, jednakże sam artysta nie stara się go zbytnio ocieplać. Mimo działania w pojedynkę, piętno zespołu Airsculpture jest aż nadto widoczne. Są momenty kiedy Christian mocno zbliża się do estetyki tej grupy, zwłaszcza z płyty Susbarbatus. W innych momentach przeważa pewna scheda po Tangerine Dream. Ogólnie w tym solowym rozrachunku, Christian wyszedł na swoje mimo tego dosyć poprawne jest to granie i bez przełomów.

R. M.
Album's tags:

John Christian | Sol Invictus

,

Made by artists

,

Airsculpture

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk