Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Ivo | Concerto in Epsilon

back
Ivo | Concerto in Epsilon lupa
Good price

6,52 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Ivo to pseudonim artystyczny Ivo Keers'a. Płyta Concerto In Epsilon to wytrawna porcja sekwencyjnej elektroniki w duchu starych mistrzów. Keers nie próbuje odświeżać kanonów, ale konsekwentnie przetwarza dawne klisze zapodając je w interesujących wersjach.
  • The Edge [18:52]
  • Sanctus [21:11]
  • The Unwarranted Gamble [7:29]
  • O-Micron [14:13]
  • Purple Galaxy Crystal [7:41]

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Concerto In Epsilon ukazał się w 1996r, ale mógłby i 20 lat wcześniej. Ivo Keers jest uczniem i propagatorem starej szkoły berlińskiej. Na próżno szukać tu nowinek, zachłystywania się estetyką techno, jaka rozlała się i dominowała w latach 90. Muzyka Ivo nawiązuje zatem do klasycznych sekwencji, co powinno szczególnie ucieszyć fanów tej estetyki, którzy raczej nie lubią zbytnich nowinek. Już otwierający album utwór The Edge ma coś w sobie z atmosfery nagrań Rona Bootsa. Kapitalnie prezentuje się utwór Sanctus, w którym Ivo mocno wyeksponował basowe akordy. W The Unwarranted Gamble, można usłyszeć coś z klimatu nagrań Bernda Kistenmachera. Na uwagę zasługuje sekwencjonowanie materiału, poddane ortodoksyjnemu podejściu do tematu. Ivo czerpiąc tak obficie z owej muzycznej palety, sam staje się nie tyle sprawnym odtwórcą co raczej kontynuatorem tej estetyki. Podczas gdy inni wpadają w paradoksy wątpliwych eksperymentów, jego osoba korzysta ze sprawdzonych wzorców. Fani sekwencyjnej elektroniki oczekują ściśle określonych brzmień, a tu dostają je w całej okazałości. I raczej tylko oni powinni sięgnąć po ten materiał.

R. M.

Album's tags:

Ivo | Concerto in Epsilon

,

PNW Music

,

Ivo

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk