Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Ian Boddy, Wostheinrich | Moire

back

10,92 EUR
incl. VAT
Last items
We ship to 3 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Olśniewające połączenie zorientowanej na rytm klasycyzującej elektroniki z mrocznym ambientem. Muzyka z tej płyty to 10-częściowa "suita podziemna", dźwiękowe eksplorowanie obszarów podświadomości.
  • Accretion 05'22
  • Perambulator 04'00
  • Diffractions 06'18
  • Scorpio 06'40
  • Diaphragm 04'51
  • Moire 06'01
  • Fractalise 03'54
  • Method Count 05'24
  • Cloister 05'32
  • Smash & Grab 06'20

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Taka muzyka powinna wypełniać mroczne, klaustrofobiczne tunele i pomieszczenia odwiedzane przez śmiałka próbującego pokonywać kolejne etapy gry "Alien 3". Piszący te słowa w ogóle nie jest miłośnikiem gier komputerowych, ale grafika wymienionej gry a zwłaszcza nastrój panujący w odwiedzanych tam przestrzeniach istotnie stanowiłyby dobrą ilustrację do dźwięków generowanych przez Iana Boddy'ego i Bernarda Wostheinricha. Inne wizualizacyjne skojarzenie to wycieczka przez labirynty sekretnego laboratorium, w którym trwają intensywne prace nad rozkodowywaniem i tłumaczeniem fenomenów sklasyfikowanych jako "psychic and UFO revelations in the last days" albo "recent organic discoveries"... Wyobraźmy sobie muzykę podobna do tej, która wypełnia album "Subminimal" sygnowany: Dataman, urozmaićmy ją przytłumionymi, niepokojącymi ostinatowymi pasażami oraz podszyjmy ją chropawymi, uskakującymi strukturami rytmicznymi, a powinniśmy otrzymać w uproszczeniu charakterystykę nastroju dominującego na przestrzeni 10 utworów prezentowanych na Moire. Inną nienajgorszą analogią byłyby niektóre nagrania Syntax_Error. Muzyki przedstawionej przez Boddy'ego i Wostheinricha nie określiłbym mianem "dołującej", ale na pewno jest ona "duszna" i przynosi specyficznie opakowaną aranżacyjnie dawkę niepokoju spod znaku SF. Jest to jedna z najoryginalniejszych i najbardziej fascynujących płyt, jakie przesłuchałem ostatnimi czasy; ambientalne wiry, wciągające słuchacza w głąb swoich niewytłumaczalnych, subharmonicznych struktur, grożące za każdym rogiem, do którego prowadzi pasaż sekwencyjno-perkusyjny, rozmieszczone i zakomponowane są tak, że naprawdę ciarki chodzą po plecach. Szczerze polecam tę płytę, gdyż rekomendacji jest ona ze wszech miar warta.

I. W.

Album's tags:

Ian Boddy, Wostheinrich | Moire

,

DIN

,

Ian Boddy

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk