Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Harald Nies | Horizon

back

13,58 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Płyta Horizon autorstwa Haralda Niesa, jest bez wątpienia jedną z ciekawszych pozycji wydanych w roku 2015. Ów gitarzysta i elektronik, niezwykle płynnie porusza się na obrzeżach rocka i muzyki elektronicznej. Horizon jest niejako poligonem na którym testuje, inne swoje fascynacje.
  • Silverline 08:43
  • Horizon 09:29
  • Dream Of 09:19
  • Perpetual Lights 11:33
  • Out of Nowhere 10:04
  • Round and Round 07:40
  • Erratic Signs 06:23
  • Reaching the End 05:46

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Harald Nies na swoich albumach daleki jest od "sekwencyjnej powtarzalności". Ten niezwykle ceniony gitarzysta i elektronik, porusza się po wielu rejonach nowoczesnych brzmień. Album Horizon jawi się wysoce skomplikowanym testem, podczas którego Nies dokonuje syntezy kilku muzycznych stylów. Prym wiedzie oczywiście muzyka elektroniczna w swej klasycznej formie. Jednak warto zwrócić uwagę na to, co wyłania się z poza niej. Punkt ciężkości przesuwa się w kierunku psychodelii, brzmienia bliskie temu co robili Tangerine Dream, zostają udanie "zakwaszone". Nies sięga bezprecedensowo do klasyki acid rocka (nieśmiałe tripy bliskie temu co robiła formacja Gong), ale też udanie inklinuje brzmienia bliskie psychodelicznemu chill outowi. To wszystko stara się podbijać transową motoryką a'la Schiller. Nawet jego gitarowe ekscesy nie grzęzną w mdłych solówkach, a udanie stapiają się z tym wielobarwnym tłem. Powstała bardzo udana i co najważniejsze strawna hybryda, będąca nasyconym roztworem wielu psychodelicznych prądów. Fantastyczna okładka jedynie dopełnia znakomitą całość.

R. M.
Album's tags:

Harald Nies | Horizon

,

MellowJet

,

Harlad Nies

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk