Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Harald Grosskopf | Yeti Society

back

15,61 EUR
incl. VAT
Last items
We ship to 3 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Harald Grosskopf, człowiek legenda. Jako solista dosyć mało aktywny, jednakże kiedy coś wyda trzeba się temu przyjrzeć bliżej. Album Yeti Society ukazał się w 2004 roku. Grosskopf znakomicie łączy tu elektroniczne, chłodne pasaże i rytmiczny żywioł techno.
  • Circumspection 07'20
  • Bravery 05'22
  • Elephant Island 06'34
  • Endurance 05'42
  • South Georgia 05'30
  • Broad Liquids 05'25
  • Endeavaurance 08'11

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Harald Grosskopf, za jego postacią kryje się kawał historii muzyki elektronicznej. Jako solista wydaje rzadko, ale zawsze warto posłuchać tego co ma do powiedzenia. Album Yeti Society ukazał się w 2004 roku. Dla Grosskopfa jest to odpowiedź na zalew muzyki techno. Ten nobliwy klasyk wypada tu nadzwyczaj błyskotliwie. Inspiracją dla powstania tego materiału była nieudana wyprawa na Biegun Południowy, jaką w latach 1914-1916 podjął Ernest Shackleton. Grosskopf przetwarza te wątki na własną modłę. Pierwsze trzy nagrania mieszczą się w szerokim spektrum rytmicznego ambientu. Otwierający całość Cicumspection, i kolejne Bravery oraz Elephant Island, to spowite elektronicznymi pasażami, powolne transy. Rytmiczny żywioł zaczyna się w czwartej kompozycji Endurance. Takimi nagraniami Grosskopf mógłby zawojować parkiety klubów grających techno. Drugim nagraniem, które idealnie łapie się w ową rytmiczną jazdę jest szóste z kolei Broad Liquids. I to jedynie dwa mocniejsze fragmenty, tej dosyć spokojnej płyty. Warte polecenia.

R. M.
Album's tags:

Harald Grosskopf | Yeti Society

,

Groove Unlimited

,

Harald Grosskopf

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk