Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Gandalf | Colours of the Earth

back

17,34 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Z racji używanego instrumentarium jest to udany mariaż elektroniki z klasyką w przystępnym wykonaniu. Słychać to chociażby w Traces from Eternity, gdzie Gandalf finezyjnie wplótł motyw z Bolera Ravela. Stylizacje motywów ludowych w misterny sposób zagrane na syntezatorach, czy też po prostu szlachetne melodie mają za zadanie urzec słuchacza. Muzyka toczy się ospale, niczym górski strumyk, opowiadając tajemnicze historie kreowane za pomocą miłych konsonansów.
 • Colours Of The Earth (Part 1)1 0'14
 • Aquarius 4'45
 • Garden Of Miracles 10'47
 • Closer To Heaven (1) 1'37
 • Colours Of The Earth (Part 2) 3'37
 • Closer To Heaven (2) 1'10
 • Secrets Of The Heart 8'29
 • Closer To Heaven (3) 6'28
 • Traces From Eternity 11'59
 • Garden Of Miracles (Reprise) 1'05
 • Angel Of Light 4'40

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Gandalf, a właściwie austriacki muzyk Heinz Strobel gra muzykę uniwersalną. Na płycie Colours of the Earth określają to chociażby tytuły utworów: Garden of Miracles, Closer to Heaven czy Angel of Light. Z racji używanego instrumentarium jest to udany mariaż elektroniki z klasyką w przystępnym wykonaniu. Słychać to chociażby w Traces from Eternity, gdzie Gandalf finezyjnie wplótł motyw z Bolera Ravela. Stylizacje motywów ludowych w misterny sposób zagrane na syntezatorach, czy też po prostu szlachetne melodie mają za zadanie urzec słuchacza. Muzyka toczy się ospale, niczym górski strumyk, opowiadając tajemnicze historie kreowane za pomocą miłych konsonansów. Doskonały kolorysta umiejętnie wzbudza emocje, a perfekcyjny warsztat gitarzysty wykorzystuje aby wznieść słuchacza na wyższy poziom empatii. To co wzbudza podziw to niesamowite zgranie muzyki z naturą. Nie znam lepszego przykładu w muzyce rozrywkowej na doskonałą harmonię pozytywnie brzmiących kompozycji z otoczeniem. Wydaje się że artysta poznał idealną receptę na spokój ducha, a na pewno w taki stan potrafi słuchacza wprowadzić. Kompozycje doskonale nadają się też jako tło dla rzeczy mniej istotnych nie tracąc nic ze swej wartości. A jej wszechstronność nie spycha dzieła do niszy. Szlachetne i dostojne frazy którymi Gandlaf nas częstuje są niczym balsam dla uszu i psychiki. Muzykoterapia w najlepszym wykonaniu uszlachetnia słuchacza i wywołuje pozytywny oddźwięk. Malarz symfonicznych krajobrazów w dobrej formie.


Damian "DiKey" Koczkodon www.elmuzyka.za.pl

Album's tags:

Gandalf | Colours of the Earth

,

BSC / Prudence

,

Gandalf

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk