Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

G.E.N.E. | The Best part 1

back

12,84 EUR
incl. VAT
Temporary absence
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Miękkie, matowe ostinata młodszego pokolenia sekwencerów, dialogi fletniowo-gitarowe, nastrój odprężenia potęgowany splatającymi się z muzyką odgłosami natury... Wyśmienicie wyprodukowana, błyskotliwie zaaranżowana odmiana relaksującego new-age. Projekt G.E.N.E. raczy Słuchacza przez 70 minut niebiańskimi harmoniami i zamyślonymi tonami sączącymi się z głębin tropikalnych lasów deszczowych, morskich wybrzeży o wschodzie słońca oraz wychłodzonych wieczornym wiatrem wydm. Może trochę szkoda, że poszczególne kompozycje nie są w bardziej zdecydowany sposób "indywidualnie" zinstrumentowane - przez to można przy pierwszych przesłuchaniach mieć wrażenie pewnej wtórności. Wrażenie to rozwiewa się jednak i ostatecznie niknie przy kolejnych powrotach do tej muzyki, kiedy to zaczynamy nastawiać się na niniejszą płytę jak na swoistego rodzaju "concept album z muzyką tła".
 • Get The Taste 07:52
 • Play Taste-It 08:04
 • Hear-It 07:11
 • Navahos Dream 06:59
 • Wakonda 05:31
 • J'aime Faru 04:21
 • Maledives Caleidoscope 08:36
 • Diamonds At The Beach 04:02
 • Whispering Brook 07:56
 • Mallorca Love Theme 03:16
 • Sculptures Of Stone 06:33

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Miękkie, matowe ostinata młodszego pokolenia sekwencerów, dialogi fletniowo-gitarowe, nastrój odprężenia potęgowany splatającymi się z muzyką odgłosami natury... Wyśmienicie wyprodukowana, błyskotliwie zaaranżowana odmiana relaksującego new-age. Projekt G.E.N.E. raczy Słuchacza przez 70 minut niebiańskimi harmoniami i zamyślonymi tonami sączącymi się z głębin tropikalnych lasów deszczowych, morskich wybrzeży o wschodzie słońca oraz wychłodzonych wieczornym wiatrem wydm. Fletniowe melodie mogą skojarzyć się z estetyką Kitaro, niektóre pasaże akordowe pozwolą przypomnieć sobie Enchanting Nature Chrisa Franke, generalnie rzecz biorąc mamy tu du czynienia z muzyką bardzo "lekką, łatwą i przyjemną", ale przy tym wcale nie aż tak dalece spokrewnioną z bardziej "zachmurzonymi" gatunkami elektroniki - choć oczywiście raczej w stylu zamyślonego Kevina Braheny'ego aniżeli zamyślonego Klausa Schulze, co wcale nie ma być "antykomplementem". W czwartym utworze warto zwrócić na wyjątkowo zrelaksowaną, letnio-popołudniową gitarę w lazurowej tonacji, rysującą tematy nieco w stylu Pata Metheny'ego i innych twórców umiejętnie łączących chill-out i lounge z nieortodoksyjnym jazzem. "Ksylofonowe" ostinato kompozycji piątej pozwoli z kolei Słuchaczowi zauważyć, iż krajobrazy G.E.N.E. mimo programowej lekkości i przyswajalności niejednokrotnie podszyte są wcale atrakcyjnym pulsem wywołującym u miłośnika el-muzyki jednoznaczne skojarzenia. Może trochę szkoda, że poszczególne kompozycje nie są w bardziej zdecydowany sposób "indywidualnie" zinstrumentowane (do tego dochodzi fakt, iż mamy tu do czynienia raczej ze swobodnie "przelewającymi się" impresjami niż z utworami rygorystycznie podzielonymi na wpadające w ucho "refreny" i "zwrotki") - przez to można przy pierwszych przesłuchaniach mieć wrażenie pewnej wtórności. Wrażenie to rozwiewa się jednak i ostatecznie niknie przy kolejnych powrotach do tej muzyki, kiedy to zaczynamy nastawiać się na niniejszą płytę jak na swoistego rodzaju "concept album z muzyką tła". Bardzo miła pozycja do późnopopołudniowego chillowania.

I. W.

Album's tags:

G.E.N.E. | The Best part 1

,

Innovative Communication

,

G.E.N.E.

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk