Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Frank Klare | Moods

back

17,39 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Frank Klare proponuje na płycie Moods zaledwie trzy utwory - za to są to prawdziwe "poematy symfoniczne" elektroniki sekwencyjnej. Doskonale wiadomo, że tytułowe "nastroje" to esencja intuicyjnej, wariacyjnej muzyki elektronicznej i że dużo ważniejsze są one niż innowacje melodyczno-harmoniczne. Klare zamierza przygotować Słuchacza do relaksacji (Alpha Moods), następnie go pobudzić (Beta Moods), by wreszcie wyprawić go w głęboką medytację (Theta Moods).
  • Alpha Moods
  • Beta Moods
  • Theta Moods

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Frank Klare proponuje na płycie Moods zaledwie trzy utwory - za to są to prawdziwe "poematy symfoniczne" elektroniki sekwencyjnej. Doskonale wiadomo, że tytułowe "nastroje" to esencja intuicyjnej, wariacyjnej muzyki elektronicznej i że dużo ważniejsze są one niż innowacje melodyczno-harmoniczne.
Klare zamierza przygotować Słuchacza do relaksacji (Alpha Moods), następnie go pobudzić (Beta Moods), by wreszcie wyprawić go w głęboką medytację (Theta Moods). Nie dziwi więc, iż pierwszy utwór skonstruowany jest z niepoliczalnie wielu przenikających się nawzajem śnieżnych płaszczyzn o skrzącym, kojącym brzmieniu przywiewającym zapach świeżych sosen... drugi bazuje na bardzo dynamicznych, kalejdoskopowo zmieniających się żywych strukturach... a trzeci, mimo "zaledwie" 10 minut trwania, wykorzystuje najszersze spektrum częstotliwości i ewokuje najgłębszymi, balsamicznie działającymi zestawieniami muzycznych planów. Moods to bardzo udana synteza klasycznych berlińskich brzmień z medytacyjnym ambientem przyszłości, aż prosi się, by słuchać tej muzyki przez słuchawki, aby nie uronić żadnego niuansu. Dodatkowy plus za udaną, oryginalną okładkę.

I. W.Frank Klare to wytrawny kontynuator klasycznej "berlin school". Wydany w 2006r nakładem Groove Unlimited album Moods, zdradza fascynacje artysty muzyką Klausa Schulze. Zamieszczone tu trzy długie kompozycje, stanowią wręcz odyseję przez twórczość klasyka muzyki elektronicznej. Pierwszy utwór Alpha Moods nawiązuje swym brzmieniem i strukturą, do nagrań z początkowego okresu działalności Schulze'a. Gdzieś w tle majaczą się echa jego pierwszych nagrań jakie pojawiły się na płytach Irrlicht czy Cyborg. Frank Klare gra w podobnym stylu, nawiązując do atonalnych, eksperymentalnych tekstur. Drugi utwór Beta Moods to granie "pod Schulze'a" z okresu jego arcydzieł takich jak: X, Audentity. To sekwencyjna elektronika w najlepszym wydaniu, gdzie syntezatory tworzą istne dźwiękowe wiry zdolne pochłonąć wszystko wokół. Ostatnia odsłona w postaci utworu Theta Moods pokazuje Franka Klare, jako subtelnego pejzażystę kreślącego wizję "rozgwieżdżonego nieba". Muzyka ma iście kosmiczny klimat, słuchając tego utworu można się poczuć niczym pasażer statku kosmicznego przemierzającego galaktykę. Doskonała muzyka będąca świetnym podkładem do obserwacji astronomicznych. Moods to album nieco wtórny, bo niejako przynoszący brzmienia jakie już znamy. Mimo tego słucha się tej płyty z niekłamaną satysfakcją.

R. M.
Album's tags:

Frank Klare | Moods

,

Groove Unlimited

,

Frank Klare

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk