Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Frank Klare | First works

back

15,50 EUR
incl. VAT
Last items
We ship to 3 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Wytwórnia Green Tree Records, prezentuje zestaw najwcześniejszych dokonań niemieckiego elektronika. Raptem to tylko 5 nagrań, ale jakich. Frank Klare już na początku swojej kariery pokazuje iż był jak najbardziej świadomym twórcą.
  • Flying 18'24
  • Darkness 13'31
  • Asia 8'48
  • Movement in Dur 16'28
  • Timesphare 17'49

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Frank Klare należy do drugiej generacji niemieckich elektroników, do których zaliczane są takie sławy jak: Bernd Kistenmacher czy Mario Schönwalder. Ich muzyka nawiązuje rzecz jasna do klasyki "berlin school", jednak powstaje współcześnie i jawi się jako jej nowoczesne przedłużenie. W latach 1985-1993, był członkiem formacji Synco, która zasłynęła kupująca analogowe moduły i syntezatory od grupy Tangerine Dream. Nagrania zebrane w zbiorze First Works pochodzą z lat 1981-1985, a więc z okresu zanim Klare stał się członkiem Synco. Już te utwory pokazują w jakim kierunku będzie ewoluować jego twórczość. Rzecz jasna inspiruje się brzmieniem lat '70, co w tym wypadku jest naturalne, bo te nagrania powstały niebawem po wspomnianej dekadzie. Utwory wydają się być nieco bardziej surowe, jakby nieco brakowało im tego ostatecznego szlifu. Mimo tego ta muzyka wciąga i dla fanów artysty, ów zbiór stanowi nie lada atrakcję. Dosyć długie, rozbudowane kompozycje przypominają monumentalne nagrania chociażby Klausa Schulze. To właśnie blisko jego estetyki, lokuje się Frank Klare. Finałowy utwór Timesphare, brzmi jakby był żywcem wyjęty z którejś jego sesji. A archiwalna fotografia zamieszczona na froncie okładki, jeszcze bardziej dodaje jej szyku "retro". Znakomity materiał i to nie tylko dla fanów Franka Klare.

R. M.
Album's tags:

Frank Klare | First works

,

Green Tree Records

,

Frank Klare

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk