Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Frank Klare | Berlin Parks

back

13,58 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Frank Klare idzie śladem Tangerine Dream z 1985 roku i proponuje koncepcyjny muzyczny spacer po parkach; o ile jednak muzycy Tangerine Dream zapraszali do parków całego świata, o tyle Klare odmalowuje przed nami tylko parki berlińskie. Od pierwszych dźwięków osowiałego, smutnego, rozmżonego arpeggia Grosser Tiergarten aż po dynamiczne świetlne smugi ponad 19-minutowego Mauerpark jest to spacer bardzo ciekawy i z pewnością w sam raz dla prawdziwego miłośnika zakorzenionej właśnie w Berlinie elektroniki sekwencyjnej.
  • Grosser Tiergarten
  • Victoriapark
  • Treptower Park
  • Schlosspark Charlottenburg
  • Britzer Garten
  • Mauerpark

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Frank Klare idzie śladem Tangerine Dream z 1985 roku i proponuje koncepcyjny muzyczny spacer po parkach; o ile jednak muzycy Tangerine Dream zapraszali do parków całego świata, o tyle Klare odmalowuje przed nami tylko parki berlińskie. Od pierwszych dźwięków osowiałego, smutnego, rozmżonego arpeggia Grosser Tiergarten aż po dynamiczne świetlne smugi ponad 19-minutowego Mauerpark jest to spacer bardzo ciekawy i z pewnością w sam raz dla prawdziwego miłośnika zakorzenionej właśnie w Berlinie elektroniki sekwencyjnej. W utworze Viktoriapark Klare pomysłowo łączy tradycyjne brzmienia i melotronizujące plamy akordowe z żywym trance'em - mniej więcej w takim stylu, w jakim dzieje się to na płytach Schulzego i Namlooka z serii The Dark Side of the Moog, tyle, że jednak odrobinę mniej mrocznie. Fanów Klausa Schulze na pewno nie rozczaruje też "wolno wstępujący", ukazujący się oczom Słuchacza zapewne przy słabym świetle księżyca, Treptower Park. Krótki romans z klasycyzującym new-instrumental z fortepianem w roli głównej wiedzie Klare w miniaturze Schlosspark Charlottenburg; nadal jednak słychać tutaj schulzeańskie inspiracje, muzyce nadano odpowiednio "poważny" i wielowymiarowy nastrój. Całości dopełnia dynamiczny Britzer Garten, frapujący zestawieniem dwóch planów: motorycznego, posuwistego rytmu z dobrze programowanym przytłumionym ostinatem, oraz stojącego, mętnego akordowego stawu powleczonego warstwą syntezatorowego, matowego lodu - znów na miejscu będą skojarzenia z muzyką Klausa Schulze (z okresu Audentity), ale kolejny raz nie ma mowy o kopiowaniu gotowych patentów, tylko raczej o umiejętności odtworzenia pewnej specyficznej atmosfery.

I. W.

Album's tags:

Frank Klare | Berlin Parks

,

Syngate

,

Frank Klare

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk