Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Frank Klare | Analogic

back

13,58 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Spora niespodzianka i gratka zarazem dla wielbicieli analogowego brzmienia. Frank Klare przypomina czym była klasyczna "berlin school", jednocześnie zapędza się w nieco lżejsze rejony. A te bliskie są temu co wyczyniał w swym klasycznym okresie Jean Michel Jarre.
  • Analogic One
  • Ikarus
  • Analogic Two
  • Crazy Dance
  • Analogic Three
  • Go Ahead

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Płyta Analogic ukazała się oryginalnie w 1998r, a więc w okresie dominacji muzyki techno. Mimo tego całego tanecznego boomu, Frank Klare pozostał wierny swoim pierwotnym fascynacjom. A na te składają się rzecz jasne zamiłowania do analogowych syntezatorów i fascynacja brzmieniami lat '70. Płyta Analogic jest tego najlepszym dowodem, bo Frank Klare sięga właśnie do korzeni muzyki elektronicznej. Najbliżej mu do tego co prezentował Klaus Schulze w początkowym okresie swojej twórczości. Począwszy od debiutanckiego Irrlicht aż do chociażby Body Love, minęła niemal cała dekada. Muzyka z Analogic jest niejako wehikułem czasu w którym Klare cofa się do wspomnianej dekady. Transowe pętle, sekwencje, rytmiczne konstrukcje zbudowane są wedle sprawdzonych wzorców. Widać u niego tę skłonność do rozbudowanych form czego najlepszym przykładem jest trwająca ponad 20 minut suita Analog Two. Aby jednak nie popadać w niepotrzebny patos i zwyczajny przerost formy nad treścią, Klare łagodzi to melodiami w duchu słynnej Oxygene Jarre'a. Udany materiał, fakt że archiwalny ale nagrany wedle sprawdzonej receptury. I tu tkwi siła tej muzyki.

R. M.
Album's tags:

Frank Klare | Analogic

,

Syngate

,

Frank Klare

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk