Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Erik Seifert | Aotearora

back

13,58 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Erik Seifert jest wśród wykonawców i twórców EM postacią pod wieloma względami podobną do Paula Nagle: z jednej strony jest w miarę oczywiste, że tworzy muzykę elektroniczną wychodząc od ostinat, improwizacji i intuicyjnego charakteru Szkoły Berlińskiej, z drugiej zaś rezultatem jego przemyśleń i nagrań okazują się być utwory niejednokrotnie dość odległe od "klasycznej" elektroniki. Seifertowi udaje się wykreować własny elektroniczny świat, w którym zaciera się granica między improwizacją a podzielonym na takty motywem melodycznym, elektroniką i akustyką, dalą i zbliżeniem, wspomnieniem i proroctwem. Kolejne spotkania z Aoteaora na pewno pozwolą Słuchaczowi rozsmakować się w dobranych tu barwach i nacieszyć się kąpielą w tonicznej pianie o berlińsko-egzotyczno-pozaziemskim rodowodzie.
  • WAITOMO (watercave)
  • ORAKEI KORAKO (the hidden valley)
  • AOTEAROA SOUTH (new zealand southisland)
  • AOTEAROA NORTH (new zealand northisland)
  • POUNAMU (greenstone)
  • HAKA (wardance)
  • TE MOEKA O TUAWE (fox glacier)

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Erik Seifert jest wśród wykonawców i twórców EM postacią pod wieloma względami podobną do Paula Nagle: z jednej strony jest w miarę oczywiste, że tworzy muzykę elektroniczną wychodząc od ostinat, improwizacji i intuicyjnego charakteru Szkoły Berlińskiej, z drugiej zaś rezultatem jego przemyśleń i nagrań okazują się być utwory niejednokrotnie dość odległe od "klasycznej" elektroniki bazującej na podziale na ożywione sfery rytmiczne i zamglone, abstrakcyjne sfery akordowo-improwizacyjne. Dzieje się tutaj bardzo dużo, nie brak tutaj elementów ethno, ambientu, elpopu oraz akustycznego melanżu art-rocka i spokojniejszego jazzu. W pierwszym utworze ostinatowe odłamki kojarzące się jeszcze np. z Tangerine Dream zestawione zostają z klawiszowymi pasażami niczym rodem z płyty Instrumental Works Alan Parsons Project, introdukcję do drugiej impresji stanowią błotniste wokalizy gardłowego głosu, być może inspirowane muzyką Popol Vuh, w finałowym Fox Glacier nie zabrakło z kolei miejsca dla przejmującej, vangelisowskiej w stylu żeńskiej wokalizy i doprawdy frapujących efektów brzmieniowych w sferze rytmicznej, siarkowo mieniącej się na bezdennie ciemnym tle (mamy tutaj również garść dusznych, sennych brzmień, których nie powstydziłby się Wolfram Spyra na płycie Excerpts 1). Duch Klausa Schulze i Tangerine Dream unosi się nad muzyką z tego albumu bardzo, ale to bardzo subtelnie, więcej paralel dałoby się już prześledzić między muzyką Seiferta a, przykładowo, Can Atilla (który na płycie Concorde również zestawił elementy elpopu oraz rockowego sekwencjonowania a la Alan Parsons Project z dobrze dobranymi berlińskimi ingrediencjami). Seifertowi udaje się wykreować własny elektroniczny świat, w którym zaciera się granica między improwizacją a podzielonym na takty motywem melodycznym, elektroniką i akustyką, dalą i zbliżeniem, wspomnieniem i proroctwem. Przy pierwszych przesłuchaniach trudno może jeszcze znaleźć ulubione punkty zaczepienia, raczej pozostają w głowie konkretne oderwane od kontekstu brzmienia, a cały album może robić wrażenie niespójnego - kolejne spotkania z Aoteaora pozwalają rozsmakować się w dobranych tu barwach i nacieszyć się kąpielą w tonicznej pianie o berlińsko-egzotyczno-pozaziemskim rodowodzie.

I. W.

Other customers buying "Erik Seifert | Aotearora" have also ordered:
Album's tags:

Erik Seifert | Aotearora

,

Syngate

,

Erik Seifert

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk