Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Erez Yaary | Solar Voyage

back

13,58 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
A solar voyage through 7 musical passages combining atmospheres and melodies interwoven with energetic synthesized sounds and sequences. Huge analog sounds, bright pads, crystal bells and a lot of mystic melodies like to escort the audience straight to the middle of our sunsystem.
  • Solar Voyage 1 5:23
  • Solar Voyage 2 8:57
  • Solar Voyage 3 9:34
  • Solar Voyage 4 5:21
  • Solar Voyage 5 4:52
  • Solar Voyage 6 4:47
  • Solar Voyage 7 5:19

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Izrael to dosyć egzotyczne miejsce jak na klasyczną elektronikę, która w dużej mierze kojarzona jest z Niemcami i Holandią. A jednak pochodzący z tego kraju Erez Yaary, nie jest jedynie ciekawostką ale przede wszystkim dojrzałym muzykiem. Zaczynał w 1986r, wtedy dostał swój pierwszy syntezator Roland Juno 106. Rzecz jasna był fanem takich artystów jak Tangerine Dream, Vangelis i Jean Michel Jarre. Jego muzyka miała być zatem przedłużeniem tego, co owi twórcy mieli do zaproponowania. Album Secret Voyages to siedem utworów, oznaczonych odpowiednio cyframi. Yaary unika sekwencjonowania, stawia za to na efektowne melodie i rytmy. Muzyka z tego albumu nawiązuje do spuścizny Jean Michel Jarre'a, ale nie tylko. Po uważnym wsłuchaniu się w ten materiał, można odnaleźć odważne inspiracje latami '80. Yaary stara się przetwarzać owe wpływy bliskie elektronicznemu popowi i scalać je z wachlarzem brzmień bliskich klasycznej elektronice. Powstała dzięki temu efektowna płyta, która niejako godzi artystyczne ambicje i nieco komercyjny pazur. Bo Solar Voyages idealnie sprawdza się i w wersji do słuchania jak i tanecznej. Czyżby Izraelczyk wkraczał tym albumem na parkiety? Zobaczymy.

R. M.
Album's tags:

Erez Yaary | Solar Voyage

,

MellowJet

,

Erez Yary

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk