Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Eberhard Schoener | Trance Formation

back

13,52 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Kolejne fantastyczne wznowienie zagubionego klejnotu niemieckiej elektroniki z jej "złotego okresu". Album Trance Formation, został nagrany w 1977r. Eberhard Schoener odchodzi o transowej obrzędowości, stawia na potęgę chóru, elektroniczne sekwencje oraz eksperymenty. Powstała postmodernistyczna muzyka o wielowymiarowym znaczeniu.
  • Falling In Trance [5:42]
  • Shape Of Things To Come [12:26]
  • Frame Of Mind [5:18]
  • Signs Of Emotion [2:53]
  • Trance-Formation [12:19]

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Eberhard Schoener w latach '70 często wyjeżdżał na tereny Azji Południowo-Wschodniej, tam szukając muzycznych inspiracji. Zafascynowała go zwłaszcza sztuka balijskiego gamelanu. Nagrany w 1977r album Trance Formation stoi na wspak wobec tych inspiracji, bo tu pochodzą one z innych źródeł. Tym razem dla Schoenera podstawą dla tej muzyki stał się chorał gregoriański. Już w utworze Falling In Trance ów chór intonuje łaciński tekst. Dalsza część tej płyty to jeszcze większa łamigłówka. W utworze The Shape Of Things To Come sekwencyjne przebiegi łączą się z gitarowymi solami w duchu dojrzałego Pink Floyd. Z resztą element kolażu i kontrastu jest tu wyjątkowo widoczny. Najlepszym przykładem może być utwór finałowy Trance Formation. Schoener eksperymentuje z wokalem, gdzie bezsłowna wokaliza w wykonaniu Mary Gregory, zostaje poddana ciekawej manipulacji. Do tego dochodzą eksperymenty z hałasem, które podbarwia kąśliwa gra na gitarze Andy Summersa z The Police. Eberhard Schoener zestawia tutaj ze sobą niejako dwa światy, średniowiecznego sacrum oraz dzisiejszej postmoderny. I chyba właśnie w tym niecodziennym połączeniu, należy upatrywać siły tej płyty. Jako manifestu wolności i wyjścia poza utarte schematy. Ale to było charakterystyczne dla całej eksperymentalnej niemieckiej elektroniki tamtych lat. Eberhard Schoener ma swoje miejsce w jej historii, a jego albumy wznowione po latach, nie jawią się jako jakieś kuriozum, ale radykalne manifesty daleko bardziej wyprzedzające swoje szalone czasy.

R. M.

Other customers buying "Eberhard Schoener | Trance Formation" have also ordered:

Albums not found.

Album's tags:

Eberhard Schoener | Trance Formation

,

Mig

,

Eberhard Schoener

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk