Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Dom F. Scab | Crosswords

back

15,61 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Coś dla fanów Tangerine Dream. Okazuje się że i Hiszpania została zainfekowana bakcylem na ową stylistykę. Dom F. Scab zbliża się do dokonań tej słynnej grupy z lat '80, a więc okresu największych sukcesów. Album Crosswords zawiera sporą ilość elementów zaczerpniętych z grupy kierowanej przez Edgara Froese.
  • Lighthouse 06'47
  • Dace 11'30
  • Dizziness 10'28
  • Crosswords 07'04
  • Rupture 08'06
  • Ablaze 09'44
  • Wish 04'23

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Okazuje się że nie tylko Niemcy i Holandia są bastionem elektroniki sekwencyjnej. Powoli Hiszpania wkracza w ten światek, i robi to w całkiem niezłym stylu. Wydany w 2005r album Crosswords zawiera sporo zapożyczeń od niemieckiej formacji, ale nie tylko. Mimo ewidentnego kursu na brzmienie Tangerine Dream z początku lat '80, dochodzą bardziej melodyjne aspekty. Dom F. Scab korzysta nie tylko z doświadczeń innych, ale też i własnych. Wszak od 1999r do 2005r opublikował przeszło 8 albumów. Nawiązanie do owego "złotego okresu" Tangerine Dream to dobry pomysł. To iż ów zespół odegrał ważną rolę w życiu Hiszpana można usłyszeć w utworach Dace i Dizziness. Echa takich dokonań jak Stratosfear są niezwykle czytelne. Jednak Dom F. Scab w tytułowej kompozycji potrafi wykreować też nieco "południowy" klimat, z czasem skręca w nieco mroczniejsze rejony. Mocnym punktem na tej płycie jest gitarzysta Odracir Lanid. W kompozycji Abalaze daje próbkę swoich możliwości. Jednocześnie słychać też iż był pilnym uczniem Edgara Froese, umiejętnie wsłuchiwał się w jego "gitarowe" lekcje. Kolejna udana płyta dająca masę satysfakcji.

R. M.
Album's tags:

Dom F. Scab | Crosswords

,

Margen Records

,

Dom F. Scab

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk