Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Cosmic Hoffmann | Shiva Connection

back

15,28 EUR
incl. VAT
Last items
We ship to 3 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Jest gitarzystą "intergalaktycznym" i oczywiście w swoich kompozycjach porusza tematykę kosmiczną. Album Shiva Connection to znakomita i spójna wykładnia stylu Klausa "Cosmic" Hoffmanna. Tym ciekawsza iż zawiera nagrania starsze i nowsze.
  • Shiva Connection 10'48
  • Interstellar Rollercoaster 20'15
  • Lightstar Rising 7'59
  • Space Arbour 12'47
  • A few miles beyond Infinity 8'52
  • Hi-Flyin' Shiva 13'09

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Klaus "Cosmic" Hoffmann nie ustaje na polu łączenia klasycznej elektroniki z innymi pokrewnymi gatunkami. Album Shiva Connection jest znakomitym rozwinięciem doskonale przyjętej płyty Beyond The Galaxy. Powyższy zbiór różnicują ramy czasowe w jakich dane utwory powstały, a więc mamy lata 1977-1999. To jednocześnie zapisy studyjnych rejestracji i fragmenty występów na żywo. Nagrania studyjne są najstarsze w Lightstar Rising i A Few Miles Beyond Infinity, słychać nie tylko sekwencyjną elektronikę ale i ciążenie ku psychodelicznej formie wyrazu. Nagrania live dokonane wespół ze Stephenem Parsickiem między majem a grudniem 1999 przynoszą nieco bardziej improwizowany materiał. Z powyższego materiału wyróżnia się Interstellar Rollercoaster, ponad 20-minutowa, rozimprowizowana suita ogniskująca w sobie i tchnienie ambientu, elektroniki i space rocka. Również inne utwory takie jak Hi-Flyin Shiva czy Space Harbour nie odbiegają zbytnio klimatem od reszty. Co ważne, między nagraniami sprzed lat a tymi współczesnymi nie ma aż tak wielkiego wydźwięku. Świadczy to tylko o Hoffmannie jako artyście i jego głębokiej świadomości co do tego, jak powinna brzmieć jego muzyka. A tu mamy próbkę najwyższej jakości.

R. M.
Other customers buying "Cosmic Hoffmann | Shiva Connection" have also ordered:

Albums not found.

Album's tags:

Cosmic Hoffmann | Shiva Connection

,

Heart & Mind

,

Cosmic Hoffmann

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk