Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Cosmic Ground | Cosmic Ground 3

back

13,35 EUR
incl. VAT
Last items
We ship to 3 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Cosmic Ground to projekt Dirka Jana Mllera. Jego wizja muzyki elektronicznej rozpościera się między jej klasycznymi wzorcami a wycieczkami w kierunku estetyki ambient i "kosmische music". Trzeci album sygnowany przez niego, bezwzględnie spełnia te wymogi.
  • Ground Control 16:05
  • Crumbling Darkness 16:41
  • Keep Us In Space 18:46
  • Monochrome Ritual 19:26

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Cosmic Ground za którym stoi Dirk Jan Müller, okazał się być jednym z ciekawszych projektów, który znajduje dla klasycznej elektroniki, nowy i ciekawy wymiar. Rzecz jasna jego muzyczne DNA znajduje się w latach 70-tych, kiedy "berlin school" święciła prawdziwe tryumfy. Jednak Müller w całej tej swojej fiksacji na jej punkcie, poszedł kilka kroków dalej. Nieco rozwodnił jej brzmienie, stało się ono bardziej płynne, falujące wręcz przestrzenne. Te długie, monumentalne utwory zyskały dodatkową głębie nabierając iście aerodynamicznego pędu. Tuż poza sekwencyjnymi teksturami, rozlewają się ambientalne pejzaże, które wręcz przepoczwarzają się w kosmicznym chaosie. Sama muzyka kreuje wręcz wizję człowieka zamkniętego w kosmicznej kapsule i dryfującego w tejże przestrzeni, w której nie obowiązuje prawo grawitacji. Bardzo udana płyta, pełna niesamowitej sekwencyjnej i niezwykle przestrzennej elektroniki. No i sama szata graficzna, nawiązująca do niezapomnianych wydawnictw Fax Records.

R.M.
Album's tags:

Cosmic Ground | Cosmic Ground 3

,

Made by artists

,

Cosmic Ground

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk