Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Brendan Pollard, Michael Daniel, Phil Both | Live at Awakenings 18-09-10

back

11,67 EUR
incl. VAT
Temporary absence
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Kolejna odsłona koncertowych nagrań brytyjskich elektroników. Z perespektywy czasu jawią się oni jako strażnicy "ortodoksyjnej" berlin school. Ten koncertowy materiał z festiwalu w Awakenings z pewnością nie zawiedzie wszystkich fanów Tangerine Dream.
  • So Long, And Thanks For All The Fish [54:31]

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Brytyjskie trio Pollard / Daniel / Booth z żelazną konsekwencją odświeża kanony klasycznej szkoły berlińskiej. I wydaje się iż jakakolwiek odskocznia od prezentowanej formuły, była by tu niemile widziana. I płyta Live At Awakenings te wymagania spełnia w 100%. Materiał jaki trafił na ten album został zarejestrowany 18 września 2010r, podczas festiwalu w Awakenings. W tej jednej długiej kompozycji, mamy skumulowaną atmosferę nagrań jakie w latach 70 tworzyła grupa Tangerine Dream. U mniej zorientowanych może powstać pytanie, czy jest sens nagrywania i powielania czegoś co już było? Założenia tej estetyki są niezmienne, poza tym jej wielbiciele mają określone wymagania co do jej brzmienia i charakteru. Tu otrzymują wykładnię doskonałą, początkowy szum i bezwład przeradza się w soczyste sekwencje elektroniczne. Poza tym te pulsacje klasycznych, analogowych maszyn podbarwia gra Michaela Daniela na gitarze elektrycznej. Niczym w maszynie czasu można przenieść się w czasy Rubycon czy Ricochet, i na nowo przeżyć te emocje. To nie tylko hołd dla klasycznego brzmienia Tangerine Dream, ale próba odtwarzania tej historii na nowo. Dla bardziej dociekliwych, fragmenty z tego występu są do obejrzenia na YouTube. I można je traktować jako suplement do tego znakomitego wydawnictwa.

R. M.
Album's tags:

Brendan Pollard, Michael Daniel, Phil Both | Live at Awakenings 18-09-10

,

Acoustic Wave

,

Brendan Pollard

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk