Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Brendan Pollard, Michael Daniel, Phil Both | Live 26.09.2009

back

11,67 EUR
incl. VAT
Temporary absence
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Koncerty tego świetnego tria, to wielka gratka dla fanów "starej szkoły" muzyki elektronicznej. Tu mamy esencjonalny przykład iż jej największe wzloty, można z doskonałym efektem wskrzesić i dziś.
  • Track One [78:00]

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Jedni z liderów brytyjskiej elektroniki nie od dziś występują razem. Michael Daniel, Brendan Pollard i Phil Booth to te nazwiska, które na twarzach fanów brzmień sekwencyjnych wywołują niekwestionowany uśmiech. Tu można wyżywać się do woli, mamy bowiem blisko 78 minut muzyki. Wydany w nakładzie 100 egzemplarzy album będący zapisem koncertu z Live Festival z 26 września 2009r, to radykalny zwrot w przeszłość. A głównym punktem odniesienia jest tu twórczość Tangerine Dream z połowy lat '70. Albumy Rubycon czy Ricochet były dla niej przełomowe i wyznaczały nowe standardy brzmień i gromadzenia materiału dźwiękowego. Koncert brytyjskiego tria to świadoma podróż do brzmień z tamtych płyt. Jednak to nie jest kalka ani bezmyślna kopia. Booth, Daniel i Pollard w tym jednym utworze chcą raczej oddać ducha tamtych czasów i może niesieni falą nostalgii, zaprezentować to współczesnemu słuchaczowi. Ich elektroniczne moduły jak i sposób ich programowania pomyślany był tak, by brzmiały niemal identycznie z owymi maszynami używanymi w połowie lat '70. Znakomity koncert, jednocześnie to nieoceniony prezent dla starych fanów Tangerine Dream, którym nie w smak dzisiejsze brzmienie grupy.

R. M.

Album's tags:

Brendan Pollard, Michael Daniel, Phil Both | Live 26.09.2009

,

Acoustic Wave

,

Brendan Pollard

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk