Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Bouvetoya | Subtractive

back

13,58 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Bouvetoya, nowa jakość na scenie elektronicznej. Ów projekt pochodzi z Irlandii, dosyć egzotycznego miejsca jak na muzykę elektroniczną. Na czwartej płycie Subtractive słychać wpływy klasycznej "berlin school" oraz muzyki ambient z lat '90.
  • Kraterisen 09'23
  • Apophenia 05'14
  • Pulse Negative 12'55
  • Acheron 12'48
  • When Isolation Sparkles 17'17
  • Subtractives 08'54

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Bouvetoya, to dosyć nowa nazwa na scenie muzyki elektronicznej. Projekt o którym niewiele wiadomo, pochodzący z Irlandii. Dzięki temu, iż pojawił się w szeregach cenionej, niemieckiej Syngate jest szansa że i świat usłyszy tę nazwę. Płyta Subtractive jest czwartym albumem w dyskografii Bovetoyi. Materiał tu zawarty rozpościera się między klasyczną elektroniką ala Tangerine Dream, Jean Michel Jarre, Klaus Schulze a ambientem ery techno. Słychać delikatne wpływy takich wykonawców jak Autechre, Boards Of Canada, Future Sound Of London czy Biosphere. Te 6 kompozycji z których najdłuższą jest trwająca ponad 17 minut When Isolation Sparkls, ma wybitnie ilustracyjne walory. Sekwencyjne uderzenia, pulsacje syntezatorów zderzają się tu z ambientalnym chłodem i aurą osamotnienia i izolacji. Bouvetoya osadzona w sekwencyjnym sosie, niejako go rozrzedza zatapiając się w ambientalnej, chłodnej przestrzeni. Czuć tu podbiegunowe zimno, a śnieżna dal zaciera granice między ziemią a niebem, linia horyzontu zanika. Pozostaje nieodgadniona, mroźna przestrzeń. Wszak "bouvetoya" to wyspa o wielkości 58,5 km2, od 1925r należąca do Norwegii. Leżąca na południowym Atlantyku, uważana jest za najbardziej samotną wyspę świata, znajduje się na niej tylko zautomatyzowana stacja polarna zainstalowana przez Norwegów. Jeżeli płyta Subtractive miała być obrazem owego "opuszczonego" miejsca, to udał się on znakomicie.

R. M.
Other customers buying "Bouvetoya | Subtractive" have also ordered:
Album's tags:

Bouvetoya | Subtractive

,

Syngate

,

Bouvetoya

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk