Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Bernd Kistenmacher | Compiled Dreams

back

10,33 EUR
incl. VAT
Temporary absence
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Bernd Kistenmacher, wielka postać w światku niemieckiej elektroniki. Na początku swojej kariery był postrzegany jako doskonały klon Klausa Schulze. Album Compiled Dreams nie jest zwyczajną składanką. To wybór rarytasów z archiwów artysty, które dla fanów są bezcenne.
  • Heartbeat [18:45]
  • Lost in Thoughts [6:14]
  • Mindstudy 1 [12:47]
  • Forget the Past [8:05]
  • Shimmering Blue in an artificial Sky [10:35]
  • The Pleasures of Live [10:45]

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Bernd Kistenmacher, jego muzyka może uchodzić jako probierz dla całej "berlin school". Na początku swej kariery, uchodził jako doskonała kopia dokonań Klausa Schulze. Tworzył podobne rozwibrowane, elektroniczne transowe suity. Czystej wody szkoła berlińska. Ten wydany w 1997 roku zbiór, to bezcenne dla fana archiwalia artysty. Niektóre z tych nagrań ukazują się po raz pierwszy. Ale do rzeczy, otwierający całość Heartbeat pochodzi jeszcze z czasów płyty Kistenmachera Timeless Sounds z 1988. Doskonały, rozwijający się z ambientalnego bezwładu, sekwencyjny trans. Kolejne nagranie Lost In Thoughts, zostało zarejestrowane w 1989 roku z okazji 10-tej rocznicy utworzenia holenderskiej organizacji EM Klem. Utwór Mindstudy 1 powstał w kwietniu 1997 roku i nie był wcześniej publikowany. Rozwija się niepostrzeżenie z abstrakcyjnych tekstur i mknie ku rytmicznym, sekwencyjnym pulsacjom. Kompozycja Forget The Past to specjalna "rytmiczna" wersja nagrania pochodząca z albumu Thoughts. Utwór Shimmering Blue In An Artifical Sky został zarejestrowany podczas koncertu w Berlinie w 1988r. Nad wszystkim unosi się wszechobecny duch Klausa Schulze. Jednakże Kistenmacher stara się też budować zręby własnego stylu. Dla wielbicieli starej, dobrej szkoły berlińskiej ten album, to prezent o trudnej do przecenienia wartości.

R. M.
Album's tags:

Bernd Kistenmacher | Compiled Dreams

,

Green Tree Records

,

Bernd Kistenmacher

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk