Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Axess, Maxxess | Impact

back

15,28 EUR
incl. VAT
Temporary absence
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Drugi owoc współpracy Axela Stupplicha i Maksa Schiefele. Tu Axess i Maxxess zdecydowanie bardziej ciążą ku klasycznej elektronice. Niemal hard rockowe brzmienia gitary Schiefele, ustąpiły miejsca bardziej kolorystycznej grze.
  • Breath [6:22]
  • Engine [10:56]
  • Impact [8:01]
  • Into the Blue [9:35]
  • Race Circus [5:36]
  • Mysterious Times [12:35]

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Wcześniejszy album obu artystów Contact można było uznać za solenną porcję elektronicznego hard rocka. Na kolejnej, drugiej wspólnej płycie Axess i Maxxess poszli w bardziej syntetycznym kierunku. Wcześniejszy album zdawał się być dosyć mocno przeładowany ostrymi, rockowymi brzmieniami. Tym razem Schiefele bardziej tonuje swoją grę na gitarze. Stara się ją dostosować do elektronicznych pejzaży kreowanych przez Axela Stupplicha. Tak zaczynają wspólnie utworem Breath, gdzie owe syntetyczne tła i gitarowe brzmienia znakomicie współgrają ze sobą. W kolejnym utworze Engine skręcają w kierunku sekwencyjnej elektroniki. Ale nie brakuje i sporych zaskoczeń, jak choćby odwołania do bluesa w tytułowym utworze Impact. Muzyka zyskuje tu zdecydowanie na ilustracyjności, Maxxess ogranicza swoje hard rockowe zapędy. Dzięki temu obydwa plany elektroniczny i gitarowy, w znakomity sposób się uzupełniają. Można poczuć się niczym w maszynie kosmicznej, bo ta muzyka wynosi słuchacza na orbitę. Jeżeli tak ma wyglądać dalej współpraca obydwu artystów, można się tylko uśmiechnąć. Nie odkrywają Ameryki, choć jednak mały eksperyment z nutką bluesa wygląda na ryzykowny, to jednak w tym wypadku się sprawdza. A póki co warto posłuchać tego albumu, to krok w dobrym kierunku.

R. M.

Album's tags:

Axess, Maxxess | Impact

,

Klangdesign

,

Axess

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk